Opłaty za działkę dopiero jest opłaconych  50% działek !!!!                                                     223 NIEOPLACONE  a jest już 20 czerwiec 

termin do końca czerwca .

Wezwanie do zapłaty kosztuje 9,20zł. Każdy kto nie zapłaci w terminie od 1 lipca otrzyma wezwanie do zapłaty powiększone o 9,20 zł. 

 

w sprawie opłat i nie tylko 509 733 424

 

Zarząd informuje , że od 10 czerwca rozpoczynamy przegląd działek . Wybieramy działkę  najładniejszą i najciekawszą z ciekawymi roślinkami ogólnie nasadzeniami , również będzie sprawdzana sprawność wodomierzy . Aby sprawdzić sprawność wodomierza należy odkręcić kran z wodą i sprawdzić pracę wodomierza(liczy lub nie liczy).

UWAGA UWAGA w sobotę 4

czerwca DZIEŃ DZIECKA na ogrodzie z tego powodu całkowity zakaz wjazdu na ogród nawet dla osób z uprawnieniem .

wszystkie transporty należy przenieść na inny termin.

Bezpieczeństwo dzieci najważniejsze.

 

No cóż aż 17 działek przechodzi na ryczałt i znów będzie problem jak to przecież mam instalację do założenia wodomierz lub założony wodomierz tylko co z tego wodomierz NIE sprawny , liczy lub wcale nawet nie drgnie przy odkręconym kranie .

słyszeliśmy teksty typu ,, to oni tak dokładnie sprawdzają ? lub  to tylko działki po co sprawdzać " itp  a po to sprawdzać żeby nareszcie woda się zbilansowała i każdy zapłacił za siebie a nie żebyśmy sponsorowali ludzi nieuczciwych - złodziei .

Mają wodomierze a na działkach baseny itp a opłata za wodę 15,30 lub 50 zł. twierdzą , że mają beczki tylko wodą z beczki nie napełnią basenu taka jest prawda o niektórych użytkownikach działek  .

 

 

tel. w sprawie opłat za działkę

509 733 424 lub sms ewentualne mail.

 

 

od poniedziałku 16 maja 2022 r. w dni powszednie  śmietnik  czynny do

    10,00 do 12,00 i  15,00 do 19,00 

 

w soboty od 11,00 do 18,00

 

niedziela 13,00 do 16,00 .

 

 

W poniedziałek 09 maja 2022 r .po h 12,00 jeżeli nie będzie padało    będą plombowane wodomierze Zarząd prosi o udostępnienie wodomierzy i kranów w celu sprawdzenia sprawności wodomierza i zaplombowanie . 

Nie zaplombowany wodomierz = ryczałt .

 

Uwaga chodzi o wpłaty za rok 2022 nie należy obliczać samemu i dokonywać takich wpłat ponieważ niektórzy mają niewielkie zadłużenie i nie było wysyłane wezwanie do zapłaty , które obecnie kosztuje 9,20 zł. lub należne odsetki za zwłokę w opłatach . Te wszystkie zaległości są dodane do opłaty za ten rok np działkowiec wpłacił należną kwotę za ten rok , ale nie dodał zaległości za rok 2021 w kwocie 1,64 zł. nie odbiera telefonów . Wysłanie wezwania do zapłaty zaległości  9,20 zł. +1,64 zł. = 10,84 zł. Niestety ale będzie to tyle kosztowało .

Kontakt telefoniczny lub sms    509 733 424 

w sprawie opłat i nie tylko.

 

uwaga  tego jeszcze nie było ukradziono ( wymontowano wodomierz ) na alei nr. 5 , ale nie ma co się dziwić mamy  na ogrodzie udokumentowanych złodziei . Włamać się do skrzynki elektrycznej i ukraść bezpieczniki, lub parę szufli żwiru  czy przywłaszczyć wodomierz dla tych ludzi to bez znaczenia . Po prostu był dla nich potrzebny . Przestańmy chronić złodziei !!!!!

 

 

 

Zarząd dziękuję wszystkim Członkom PZD

z naszego ROD za udział w zebraniu a szczególnie  Osobom  w  Komisjach.

 

 

 

 

Zarząd podjął uchwałę dotyczącą działek na których brak wodomierzy  na dzień 28 kwietnia 2022 r. , otóż na instalację zostanie założona plomba a sama instalacja zostanie zakorkowana .

Użytkownik działki by zamontować wodomierz winien zgłosić się do zarządu oraz opłacić usługę .Koszt 20 zł. (dwadzieścia złotych )

W ten sposób bezpiecznie zostanie włączona woda w dniu 30 kwietnia - sobota . Innego wyjścia nie mamy , od połowy marca prosimy o instalowanie wodomierzy .

 

W dniu dzisiejszym tj poniedziałek 25 kwietnia 2022 r na h 16,00 20% brak wodomierzy , 20 sztuk nie wkręconych i 50 sztuk przeterminowane , rozmrożone lub pobite . Jeżeli do jutra nie zostaną zamontowane to wody na majówkę NIE będzie .. Jak nie którzy twierdzą , że przeterminowane są sprawne to dla czego NIE bilansuje się woda ? są sprawne jak u co niektórych działkowców w poprzednich latach  płacili po 7 zł, 10zł czy 14 zł. ale po wymianie rzekomo sprawnego jesienią trzeba było zapłacić 70 zł. - jest różnica ?

Zarząd informuje że Walne Zebranie Członków PZD z ROD im. Adama Mickiewicza odbędzie się 30 kwietnia pierwszy termin h 10,30  drugi 11,00 . w świetlicy OZP PZD ul. K. Ciołkowskiego 2/5  na terenie ROD ,, Relaks "

 Zarząd prosi o nie zrywanie OGŁOSZEŃ .

już są naliczenia opłat za 2022rok tel. w sprawie opłat 509 733424

 

opłata ogrodowa - 0,70 zł. od m2 działki 

opłata  energetyczna - 3,- zł. od działki podłączonej do                                      ogrodowej sieci energetycznej

opłata wodna  - 10 zł.

za wywóz śmieci - 41,44 zł.

składka  członkowska - 6,- zł. od działki 

 

 

UWAGA  UWAGA 

Zarząd przypomina o zakręceniu zaworów i kranów oraz montażu WODOMIERZY ponieważ chcemy włączyć wodę na ogród . Brak wodomierzy nie pozwala na włączenie wody na ogród .

Wodomierze muszą być sprawne . Stare należy wymienić ponieważ nie będą plombowane.

Użytkowniku działki masz wybór montaż  wodomierza  lub ryczałt 3 zł. od metra kwadratowego działki !!!!!!!!!! 

 

problem z wymianą wodomierzy mają ci użytkownicy działek którzy oszukiwali mówiąc wprost okradali nas przykład z 2021 r. podczas plombowania wykryto , że licznik pracuje jak kran jest lekko odkręcony jak mocniej licznik nie liczy osoba przez kilka lat tak oszukiwała płaciła w granicach 14 zł. W ubiegłym roku wykryto i nakazano wymienić wodomierz jesienią zużycie wody na około 70 zł. i wielkie halo bo trzeba zapłacić za zużytą wodę wg prawidłowo pracującego wodomierza .( osoba była świadoma , że oszukuje ponieważ potwierdziła ,że tak licznik pracował wiedziała o tym) .

Dla tego i w tym roku plombowanie na otwartej wodzie i sprawdzanie wodomierzy . Dosyć sponsorowania ludzi NIEUCZCIWYCH - oszustów .

Pani z alei nr. 2 , która ma warunkowo przydzieloną działkę proszona jest o zabranie wyrzuconego suchego drzewka za ogrodzenie ROD na wysokości działki sąsiadki , w przeciwnym wypadku zostanie pani pozbawiona działki .Są świadkowie .

UWAGA UWAGA

na ogrodzie grasuje fałszywy hydraulik , jakiś pan Marian podający się za hydraulika ogrodowego , który twierdzi jak donoszą działkowcy , że wodomierze są ważne przez 11 lat .NIE dajmy się oszukiwać .

       oszuści a kysz z ogrodu !!!!!!!!!!!!!

 

Otóż ogrodowym hydraulikiem jak i elektrykiem wyłącznie  jest Pan Zbigniew Słyż  tel.48 600 055 333.   

A wodomierze mają ważną legalizację przez 5 (pięć) lat od daty produkcji .

Wszystkie wodomierze z 2016 roku i starsze do wymiany .  

 

Zarząd informuje że włączenie wody na ogród zaplanowane jest na 14 kwietnia prosimy o pozamykanie zaworów wody jak i zakręcenie kranów oraz  zamontowanie wodomierzy .

 

Po włączeniu wody nie należy pobierać wody ewentualnie wodomierz zabezpieczyć przed zimnem .

 

Zarząd prosi o zgłaszanie się po odbiór zawiadomień na walne zebranie członków PZD  sobota od 11,00       poniedziałek od 10,00

w sobotę 9 kwietnia 2022 r. kontenery w godz. 10,00 do 17,00 w niedzielę 13,00 - 16,00 . 

Kontenery na drzewo i krzewy są puste , zarząd prosi o przynoszenie gałęzi drzew i krzewów sukcesywnie .

 

od 11 kwietnia br. (poniedziałek)  dostęp do kontenerów w godzinach :

10,00  - 12,00

15,00  -  17,00       

 sobota  10,00 - 17,00

niedziela  13,00 - 16,00

Uwaga z powodu warunków atmosferycznych dostęp do kontenerów chwilowo od środy tj od 6 kwietnia w godzinach 15,00 do 17,00

 

w dniach 17 i 18 kwietnia ŚWIĘTA WIELKANOCNE  dostępu do kontenerów nie będzie .

 

 

kontenery zostaną postawione w poniedziałek

04 kwietnia .

Zasady segregacji jak w poprzednich latach .

Gałęzie drzew i krzewów długość około 70 cm . 

Należy sprawdzić kompostowniki , wybrać ziemie kompostową - zrobić miejsce na organiczne .

W tym roku cena za śmieci 41,44 zł.

Należy aktualizować dane do kontaktu tj adres i telefon !!!!!!!!!!!!!

UWAGA  zaczynamy przygotowania do sezonu w 2022 r.

wszystkie wodomierze które ukończyły 5 lat lub są niesprawne choć całe należy wymienić na nowe ,

krany i zawory pozamykać , żeby nie było problemu przy włączaniu wody na ogród .

Ci co sami demontowali wodomierze sprawdzili czy wiedzą gdzie je położyli .( w ubiegłym roku rodzina musiała w ostatniej chwili kupić nowy ponieważ nie wiedzieli gdzie został schowany stary wodomierz )

Obecna zima sprzyja pracom pielęgnacyjnym w ogrodzie można przycinać lub wycinać  gałęzie jabłoni i nie tylko ( styczeń , luty ) .

Zarząd prosi o wycięcie lub przycięcie wszystkich gałęzi wystających na aleję lub przechodzących

do sąsiada . 

UWAGA znów ożyli wandale  wczesną jesienią zainteresowani byli taczkami obecnie instalacją wodomierzy i wodomierzami . wszystkie przypadki należy zgłaszać na policje nie zadeptywać śladów psy tropiące mogą doprowadzić do sprawców . Również należy zgłosić  do zarządu z tym ,że zarząd nie ma możliwości prowadzenia dochodzenia .

Wiosną prawdopodobnie jako pierwsi będą oferować usługi naprawienia szkody .

Zarząd prosi o nie zamykanie głównej bramki wejściowej na klucz ponieważ dochodzi do dewastacji ogrodzenia .Potencjalni wandale a są to przeważnie nasi działkowcy lub ich przyjaciele mają klucze tylko nie zawsze są w stanie kluczem otworzyć bramkę .

Przykład pan twierdzi że sprawdza dorobiony klucz ponieważ ,, starym " nie mógł otworzyć.

Na pytanie a czy dorabiał ze starego klucza pada opowiedz  tak  tzn że stary jest dobry tylko

z właścicielem klucza było coś nie tak .

AZBEST  BARDZO PILNE 

użytkownicy działek na których jest azbest winni zgłosić nie zależnie czy planują wymianę na 2022 rok czy nie winni zgłosić do zarządu ROD ilość posiadanego azbestu . Na kartce winno być nazwisk ,imię nr. działki i metry kwadratowe azbestu .Kartki wrzucamy do skrzynki na listy wiszącej na drzwiach biura zarządu .

Uwaga  Nowość

jeżeli domek na działce jest w jakiś sposób ogrzewany należy wejść na stronę www.gunb.gov.pl Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego i wypełnić Deklarację dotyczącą źródeł ciepła i źródeł spalania paliw formularz B - budynki i lokale niezamieszkałe .

Taką czynność należy wykonać najpóźniej do końca czerwca 2022 roku . Nie zgłoszenie jest karalne .

Szanowni użytkownicy działek nie chce się wierzyć że to prawda ale jednak tak 12 listopada 2021 roku o godzinie 11,40  wieloletnia działkowiczka zaopatrywała się w kamyki do upiększenia swojej działki niszcząc nawierzchnie alei głównej .

po 15 zamieścimy zdjęcie na tablicy jako dowód że naprawdę  to się dzieje . KRADNĄ w biały dzień i pod okiem kamer . złodzieje tak bardzo są pewni siebie .       

Przecież kamień można kupić w każdym centrum ogrodniczym ! ale po co wydawać pieniądze jak można ukraść , zniszczyć wspólne mienie 

czy aby na pewno ta osoba powinna jeszcze mieć działkę na tym ogrodzie ?

 

Zarząd prosi o niewpłacanie przypadkowych kwot - zaliczek .

Takie postępowanie utrudnia pracę księgowej i zarządowi .

Ponadto przy każdej wpłacie priorytetem jest podanie numeru działki , samo imię i nazwisko nic nie mówi gdy jest kilka osób o tym samym imieniu i nazwisku jako wpłacający ( sponsorzy ). 

                                              DZIĘKUJEMY .

 

W związku ze znacznym ochłodzeniem w nocy należy zabezpieczyć wodomierze przed przymrozkami .

użytkowniku działki zamknij zawór wody a odkręć kran , woda ścieknie .                    Wodomierz będzie bezpieczny .

Uwaga zgodnie z regulaminem  wjazd na ogród tylko w celu przewiezienia ciężkiego ładunku np. budowa  należy wcześniej ustalić termin i godzinę wjazdu samochodu .

Jeżeli padał lub pada deszcz nie ma wjazdu  !!!  

Uwaga działkowcy mający działki przy alejach nie mających działek po drugiej stronie   zgodnie z Regulaminem należy obowiązkowo  kosić całą aleję ! 

w przeciwnym wypadku zarząd może wynająć firmę do koszenia  , ale wówczas kosztami obciąży poszczególnych użytkowników działek . 

niniejszy problem dotyczy  użytkowników działek położonych wzdłuż ul. A. Mickiewicza 

 

zarząd ROD przypomina o paragrafie 42 i 68 Regulaminu ROD PZD ze szczególnym uwzględnieniem kompostowania odpadów pochodzenia organicznego ! 

Jeszcze zdarzają się jednostki nie znające regulaminu .

Regulamin i broszury wydane przez PZD  są  wyłożone przed budynkiem w którym mieści się biuro .

 

 

UWAGA  AZBEST  PILNE 

zarząd prosi o zgłaszanie azbestu na budynkach oraz zdjętego .

Urząd Miasta otrzymał pieniądze na sfinansowanie kosztów utylizacji azbestu dla tego ponawiamy prośbę o zgłaszanie do biura zarządu ile na danej działce jest jeszcze azbestu . Informację z numerem działki i metrami kwadratowymi azbestu  należy wrzucić do skrzynki na listy lub zgłosić telefonicznie  509 733 424 

   

 

W tym ogrodzie obowiązuje Regulamin PZD, Statut PZD  i Ustawa z 13 grudnia 2013 roku a nie regulamin stworzony przez kilka osób na ich  potrzeby .

 

 

nikt nie jest zmuszany do podłączenia się do ogrodowej sieci energetycznej  - można tzw. światło mieć bezpośrednio z elektrowni . 

 

osoby mające problem na działce z kamieniami , można przynosić i zostawiać obok głównej tablicy ogłoszeń przy biurze 

dotyczy segregacji śmieci 

wszelkiego rodzaju gabaryty krzesła , stoły , krzesełeczka całe czy połamane , stoliki i stoliczki, fotele i foteliki , tapczany , tapczaniki  itp               są to gabaryty  !!!!!                                                          Jak wiadomo z terenów nie zamieszkałych nie są odbierane . To wszystko należy wywieść we własnym zakresie do Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów ( PSZO ) w Hryniewiczach lub MPO ul. 42 Pułku Piechoty w Białymstoku .

Tak samo materiał organiczny wszelkiego rodzaju kwiaty  większe i mniejsze winne być położone do kompostownika lub utylizacja we własnym zakresie do punktów w/w tzw. PSZO 

Zarząd informuje , że nie należy się posiłkować pismem , które otrzymała jedna z działkowiczek ponieważ na to pismo złożona została skarga do Pana Prezydenta o błędne informowanie petentów oraz o uporządkowanie strony internetowej w temacie segregacja odpadów a bardziej konkretnie kwalifikacja .

również rozbierane szklarnie , altany lub domki należy wywieść we własnym zakresie .

UWAGA  AZBEST 

Zarząd otrzymał informację z Departamentu Gospodarki Komunalnej  , że są pieniądze na zrefundowanie likwidacji azbestu na  terenie ROD . Prosimy o zgłaszanie do Zarządu tel. 509 733 424 ilości w metrach kwadratowych oraz do DGK                   ul. Kamienna 1 .tel. 858 696 510

Uwaga nowi działkowcy 

na mocy uchwały Krajowej Rady PZD Nr. 2/XXIX/2019 udział w szkoleniu jest obowiązkowy .

należy napisać maila o treści ,,Szkolenie podstawowe " na adres pzdpodlaski@gmail.com  jeżeli jest brak dostępu do internetu wówczas należy  zadzwonić do biura OZP PZD tel. 857 322 258 w celu uzyskania informacji o terminie szkolenia stacjonarnego .

 

Opłaty za użytkowanie działki w 2021 roku 

 

opłata ogrodowa  - 0,59 zł od m2 działki 

opłata wodna  - 10 zł  od działki 

opłata energetyczna  - 5 zł. od działki podłączonej do                                   ogrodowej  sieci energetycznej 

składka członkowska - 6 zł. od działki 

wywóz śmieci -  37,48 zł. od działki za sezon 

woda ryczałt - 3,00 zł. od m2 działki 

 

pozostałe energia elektryczna i woda w/g cen dostawcy 

 

Niektórzy już pytają kiedy włączymy wodę .

 

zarząd prosi o przegląd stanu wodomierzy po zimie . ewentualną wymianę i montowanie zdjętych na zimę wodomierzy .                                                     Około 10 kwietnia rozpoczniemy plombowanie i jak będą wszystkie zamontowane wówczas włączymy wodę .

PRACUJEMY  ZDALNIE .

 

Kontakt tylko telefoniczny - jeżeli zachodzi konieczność umawiamy się na konkretne godziny 

509 733 424 .

 

opłaty za działkę będą wiadome od 6 kwietnia .

Zarząd bardzo prosi o wpłacanie dokładnie wyliczonych kwot . Żadnych nadwyżek i braków lub samowolnie rozkładania na raty . To wszystko dezorganizuje prace księgowej . 

system elektroniczny - usprawnia ale ma ,, swoje " wymagania .

 

 opłaty bez zmian .

Nie będzie budowy wc od ul. Strusiej z powodu braku miejsca na taką budowę . 

sprawa bardzo pilna  AZBEST 

Zarząd prosi o pilne zgłaszanie ile jeszcze i na jakiej działce jest azbestu . Miasto a dokładniej Urząd Marszałkowski dofinansowuje zdejmowanie azbestu z altan na terenie ROD .

Prosimy o wkładanie informacji z numerem działki telefonem właściciela i metrami kwadratowymi azbestu do skrzynki na listy lub telefonicznie nr. 509 733 424 - bardzo pilne 

UWAGA 

wjazd na ogród w celu przewiezienia ciężkiego ładunku należy uzgodnić co najmniej na 1 dzień przed wjazdem ,     509 733 424  

ponownie wraca sprawa odpadów organicznych , które winne być kompostowane otóż zarząd informuje , że wszystkie odpady organiczne winne być kompostowane a jeżeli komuś to nie odpowiada może zamówić kontener we własnym zakresie lub wywieść do punktu gdzie są nieodpłatnie zbierane odpady są to Hryniewicze i MPO ul. 42 Pułku Piechoty .

Działkowcy , którzy przestrzegają Regulaminu ROD PZD stowarzyszenie ogrodowe nie będą ponosić dodatkowych kosztów ze względu na to , że komuś się nie chce uruchomić kompostownika lub  pryzmy kompostowej . 

Na każdym walnym zebraniu mówi się o przycinaniu drzew owocowych i znów jest nadprodukcja owoców a wystarczy o nie właściwie zadbać i nie będzie problemu . 

nareszcie śmieci są rozliczane tak jak woda ile kto zużyje tyle płaci . Jeżeli ktoś nie chce mieć kompostownika zamawia sobie kontener i płaci za niego ( ile wyprodukuje zbędnych odpadów  tyle zapłaci ) .  

 

wjazd na ogród w celu przewiezienia ciężkiego ładunku ( budowa , sprzątanie ) po uprzednim zgłoszeniu minimum 1 dzień naprzód  tel. 509 733 424 

 

rękawiczki , maseczki wrzucamy do kontenera na odpady zmieszane !!!!!!!!!!!  a nie gdzie popadnie 

Szanowni działkowcy zarząd przypomina , że na ogrodzie obowiązuje Regulamin ROD PZD stowarzyszenie ogrodowe , jeżeli ktoś go ignoruje powinien się zastanowić czy aby na pewno chce być wśród członków PZD  na tym ogrodzie .                              paragraf 42 KOMPOSTOWNIK 

1. Działka musi być wyposażona w kompostownik 

2. Kompostownik oraz zamknięty pojemnik z nawozami płynnymi należy .................

3. Działkowiec ma obowiązek kompostować odpady pochodzenia organicznego , a w szczególności pochodzące z działki części roślin  

 

 

 

Uwaga !!!!!!!!!!!!

użytkownicy działek z plastikowymi wodomierzami tzw rozbieralnymi  proszeni są o wymianę na metalowe lub plastikowe ale termozgrzewalne .

ponieważ nie będą plombowane !!!!!!!!!!!!                                                (niestety  niektórzy pobierają wodę  poza licznikiem)

Zarząd poleca wyspecjalizowaną firmę w robieniu porządków na działkach Panowie posprzątają , przekopią grządki , przytną drzewa , wyremontują altanę itp . tel. 696 070 488 lub  500 424 400 

 

UWAGA dłużnicy !!!!!!!!!!!  otrzymaliście wezwania do zapłaty z kwotą zadłużenia i dodane koszty przesyłki . Należy opłacić całość wezwania . Nie pomniejszać o koszty przesyłki , ponieważ to działkowiec ponosi koszty wezwania .

par.20 ust.2 Regulaminu PZD stowarzyszenie ogrodowe 

Uwaga     jeżeli widzisz na terenie ogrodu osobę zachowującą się dziwnie  ( nerwowo )                  dzwoń na 112 ponieważ to może być potencjalny złodziej          ( włamywacz do Twojej altany  )  ponadto należy zabrać z altan sprzęt elektroniczny i nie tylko . Wszystko to co może być przydatne dla złodzieja .

Szkoda że tak mało osób zainteresowało się spotkaniem z DZIELNICOWYM  . 

 

Zarząd ma zaszczyt poinformować że  na terenie naszego ROD    w dniu 31 sierpnia 2019 r. odbyły się OKRĘGOWE  DNI  DZIAŁKOWCA       na które przybyli zaproszeni przez OZP PZD  Goście z całego Okręgu oraz Władze Miasta i Województwa . 

nasz ogród zajął drugie miejsce w konkursie ogłoszonym przez OZP PZD ,, Ogród 2019 r." oraz pierwsze w kategorii ,,Z segregacji RODzą się korzyści "  ogłoszonym przez Spółkę LECH 

Szanowni działkowcy 

ponieważ w dniu 2 maja 2019 r. w czasie dyżuru udaremniono kradzież z tego też powodu nie będzie otwarta brama . Wszystkie wjazdy na teren ROD będą kontrolowane .

wjazd należy zgłosić Gospodarzowi i musi być właściciel działki tak samo wyjazd właściciel odprowadza samochód do bramy .

Zarząd przypomina że to właściciel odpowiada za osoby obce przebywające na działce za jego zgodą .

Zgodnie z Regulaminem właściciel może być pozbawiony prawa do działki .

Osoby robiące remont na działce winni we własnym zakresie wywieść wszystkie odpady poremontowe .

 

 

                                          całkowity zakaz parkowania na terenie ROD należy rozładować samochód i natychmiast wyjechać .!!!!!! - ogród to nie parking 

 

 opłaty obowiązujące w 2019 roku 

 

opłata ogrodowa - 0,59 zł. od m2 działki

opłata energetyczna - 5 zł. od działki 

opłata wodna          - 10 zł. od działki 

woda ryczałt  -    3 zł. od m2 działki

opłata członkowska -  6 zł. od działki

wywóz śmieci          -  26 zł od działki ( w 2020 r. 37,48 zł. )

 

wszystkie w/w opłaty należy uiścić do 30 czerwca 2019 r.

 

 

 opłata za powtórne włączenie energii elektrycznej na działkę              z powodu nie opłacenia w terminie - 30 zł.

 

 

 

użytkownicy działek poszukujący transportu  ( przewiezienia jakiegoś ładunku np ziemi czy mebli ) samochód nieduży a pakowny   tel. 724 470 983  -    sprawdzony .

osoby chcące zaopatrzyć się w obornik , korę , ziemie ogrodniczą oraz ziemię z obornikiem mogą dzwonić pod nr. 602 684 979 wszystko jest pakowane w worki   50 l.      Pan dowozi na działkę . 

 

 

Uwaga

działkowcy robiący ogrodzenie !!

 

ogrodzenie działki nie może zajmować alei .                          Ogrodzenie  należy postawić przed krawężnikiem , a nie za . krawężników nie należy usuwać ponieważ jest to trwałe oznakowanie granic działki .!!!

 

 

 

 

 

Uwaga od 17 czerwca 2017 r. zmieniają się zasady wycinki drzew zobacz zakładka ,,porady ogrodnicze " 

 

 

 

 

Rachunki należy opłacać w terminie wówczas nie będzie dodatkowych kosztów.

Porady prawne w OZ Podlaskim

telefoniczne w każdą środę w godzinach         od 9 do 11

oraz meilowo  pod adresem   poradyprawne@pzdpodlaski.pl.

Rozpoczęła się przebudowa  ul CIOŁKOWSKIEGO rozebrane zostało nasze ogrodzenie  zlikwidowano pierwszy rząd  działek