Obecna zima sprzyja pracom pielęgnacyjnym w ogrodzie można przycinać lub wycinać  gałęzie jabłoni i nie tylko ( styczeń , luty ) .

Zarząd prosi o wycięcie lub przycięcie wszystkich gałęzi wystających na aleję lub przechodzących

do sąsiada . 

UWAGA znów ożyli wandale  wczesną jesienią zainteresowani byli taczkami obecnie instalacją wodomierzy i wodomierzami . wszystkie przypadki należy zgłaszać na policje nie zadeptywać śladów psy tropiące mogą doprowadzić do sprawców . Również należy zgłosić  do zarządu z tym ,że zarząd nie ma możliwości prowadzenia dochodzenia .

Wiosną prawdopodobnie jako pierwsi będą oferować usługi naprawienia szkody .

Zarząd prosi o nie zamykanie głównej bramki wejściowej na klucz ponieważ dochodzi do dewastacji ogrodzenia .Potencjalni wandale a są to przeważnie nasi działkowcy lub ich przyjaciele mają klucze tylko nie zawsze są w stanie kluczem otworzyć bramkę .

Przykład pan twierdzi że sprawdza dorobiony klucz ponieważ ,, starym " nie mógł otworzyć.

Na pytanie a czy dorabiał ze starego klucza pada opowiedz  tak  tzn że stary jest dobry tylko

z właścicielem klucza było coś nie tak .

AZBEST  BARDZO PILNE 

użytkownicy działek na których jest azbest winni zgłosić nie zależnie czy planują wymianę na 2022 rok czy nie winni zgłosić do zarządu ROD ilość posiadanego azbestu . Na kartce winno być nazwisk ,imię nr. działki i metry kwadratowe azbestu .Kartki wrzucamy do skrzynki na listy wiszącej na drzwiach biura zarządu .

Uwaga dłużnicy 

nadal nie wszyscy zapłacili za zużytą wodę i energię elektryczną zostało wysłanych 86 wezwań do zapłaty od kwoty zaległości wyższej niż 5 zł. . Koszt wezwania obecnie wynosi 9.20 zł. 

Jeżeli do końca stycznia 2022r. dłużnicy od 5zł.

w dół nie zapłacą również otrzymają wezwania do zapłaty . To nic że koszt wezwania będzie przekraczał zadłużenie , np. zaległość będzie wynosiła 3 zł. a koszt wezwania 9,20 zł. razem do zapłaty będzie 12,20 zł.

Uwaga  Nowość

jeżeli domek na działce jest w jakiś sposób ogrzewany należy wejść na stronę www.gunb.gov.pl Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego i wypełnić Deklarację dotyczącą źródeł ciepła i źródeł spalania paliw formularz B - budynki i lokale niezamieszkałe .

Taką czynność należy wykonać najpóźniej do końca czerwca 2022 roku . Nie zgłoszenie jest karalne .

UWAGA  

w dniu 29 grudnia śmieci z pod bramy zostały zabrane .

 

 

nadal są osoby zalegające w opłatach za światło i wodę     

 na dzień 31 grudnia 2021 r. w opłatach zalega w sumie 80 działek , 60 od kwoty 10 zł. w zwyż za wodę i światło  19 poniżej 5 zł. i 1 nieopłacona działka .    Zaległość wynosi około 2.600 zł. 

 Do wszystkich zostaną wysłane wezwania do zapłaty którego koszt od 2022 r. jest w granicach 9 zł.       SMSy nie będą wysyłane ponieważ jest 

znikoma reakcja .

W miesiącu grudniu wysłano 40 wezwań do zapłaty.

Nr telefonu w sprawie zaległych opłat 509 733 424

 

UWAGA na dzień 03 grudnia 2021 roku       nie opłaconych za wodę lub światło oraz jedno i drugie jest 120 działek .

Sukcesywnie wysyłamy wezwania do zapłaty nie zależnie jaka kwota jest zaległości .

Koszt takiego wezwania to 8,50 zł. Wysyłane były  smsy które w większości są bez reakcji .

 

Szanowni użytkownicy działek jest już 20 listopada 2021 r. za wodę i energię elektryczną zapłaciło zaledwie około 50%  . Zarząd uprzedza po 01 grudnia będą wysyłane wezwania do zapłaty  koszt takiego wezwania to dodatkowe 8,50 zł.             Nadal pracujemy zdalnie  nr. telefonu w sprawie opłat 509 733 424 .

Szanowni użytkownicy działek nie chce się wierzyć że to prawda ale jednak tak 12 listopada 2021 roku o godzinie 11,40  wieloletnia działkowiczka zaopatrywała się w kamyki do upiększenia swojej działki niszcząc nawierzchnie alei głównej .

po 15 zamieścimy zdjęcie na tablicy jako dowód że naprawdę  to się dzieje . KRADNĄ w biały dzień i pod okiem kamer . złodzieje tak bardzo są pewni siebie .       

Przecież kamień można kupić w każdym centrum ogrodniczym ! ale po co wydawać pieniądze jak można ukraść , zniszczyć wspólne mienie 

czy aby na pewno ta osoba powinna jeszcze mieć działkę na tym ogrodzie ?

 

Wodomierze są odczytane !    można demontować lub zabezpieczać na zimę .

Uwaga wszystkie wodomierz mające więcej niż 5 lat w przyszłym roku do wymiany .

 

odczyt wodomierzy zaplanowany jest na 27 i 28 października 2021 r. zaś zamknięcie wody na ogród nastąpi 29 października .Kwoty do zapłaty za zużytą wodę po 01 listopada .

Uwaga po zamknięciu wody na ogród należy odkręcić krany po to by ściekła woda z instalacji . Zaś wiosną należy zakręcić krany i zawory 

UWAGA  26 października 2021 r. ostatni dzień zbierania odpadów zielonych ( drzewo i krzewy ) . Wszystkie kontenery zostaną zabrane .

od 25 kontenery będą zabierane sukcesywnie .

zbliża się 15 październik - koniec głosowania na projekt obywatelski zarząd prosi o wzięcie udziału w głosowaniu . Zależy nam wszystkim działkowcom na jak najtańszym wykonaniu ogrodzenia od ul. Strusiej i od strony  posesji prywatnych . Budowa nawierzchni na ul. Strusiej spowoduje wykarczowanie zarośli i dokładne wytyczenie granic ogrodu przez miasto .

zamknięcie wody na zimę planowane jest na 29 - 30 październik 2021 r. , chyba że wcześniej będzie zapowiadany duży mróz  wówczas z dnia na dzień .

UWAGA  UWAGA  można już głosować na projekt obywatelski . Głosujemy na projekt M017  budowa nawierzchni ul. Strusiej .

Aby zagłosować przez internet należy wejść na stronę www.cas.bialystok.pl  odszukać projekt M017 i zagłosować .

Mogą również głosować dzieci niepełnoletnie za zgodą rodziców . Na tym głosowaniu bardzo nam zależy ponieważ budowa nawierzchni ul. Strusiej pozwoli ogrodowi wykonać ogrodzenie od tejże ulicy tańszym kosztem . Zarząd bardzo prosi o zaangażowanie całych rodzin i wszystkich znajomych to nic nie kosztuje , a wszyscy na tym zyskamy .

Termin od 01 do 15 października 2021 r.

 

 

Uwaga 

od środy 29 września 2021 r. można dzwonić na podane niżej telefony w sprawie opłaty za energię elektryczną   ( światło ) za 2021 rok.                    Zarząd przypomina cena 1 KWh wynosi 0,70 zł.

509 733 424   i   691 799 313 

 

Dotyczy demontażu jesienią , przechowania oraz montażu wiosną wodomierzy .

Jeżeli macie Państwo problem jesienią z demontażem oraz z przechowaniem przez zimę i montażem wiosną wodomierza zarząd poleca firmę która za 25 zł.               ( dwadzieścia pięć złotych ) jesienią po odczytaniu zdemontuje , przechowa oraz wiosną zamontuje wodomierz .                 Opłata z góry gotówką kub kartą płatniczą bezpośrednio u wykonawcy . Faktura lub paragon wg życzenia .

Telefon kontaktowy  600 055 333 .

 

Zarząd prosi o niewpłacanie przypadkowych kwot - zaliczek .

Takie postępowanie utrudnia pracę księgowej i zarządowi .

Ponadto przy każdej wpłacie priorytetem jest podanie numeru działki , samo imię i nazwisko nic nie mówi gdy jest kilka osób o tym samym imieniu i nazwisku jako wpłacający ( sponsorzy ). 

Po odczytaniu liczników energii elektrycznej będą wywieszone informację o odczycie i wówczas należy telefonować na podane numery z zapytaniem kwoty do zapłaty .  DZIĘKUJEMY .

 

po 15 września 2021 r odczyt liczników energii elektrycznej .

w tym roku cena za 1 KWh  wynosi 0,70 zł.

 

Uwaga 

od 13 września (poniedziałek ) zmiana godzin dostępu do kontenerów 

od poniedziałku do piątku  10 - 12  i 15 - 19

sobota 11-19   niedziela 13 - 19

 

W związku ze znacznym ochłodzeniem w nocy należy zabezpieczyć wodomierze przed przymrozkami .

użytkowniku działki zamknij zawór wody a odkręć kran , woda ścieknie .                    Wodomierz będzie bezpieczny .

Uwaga zgodnie z regulaminem  wjazd na ogród tylko w celu przewiezienia ciężkiego ładunku np. budowa  należy wcześniej ustalić termin i godzinę wjazdu samochodu .

Jeżeli padał lub pada deszcz nie ma wjazdu  !!!  

Uwaga działkowcy mający działki przy alejach nie mających działek po drugiej stronie   zgodnie z Regulaminem należy obowiązkowo  kosić całą aleję ! 

w przeciwnym wypadku zarząd może wynająć firmę do koszenia  , ale wówczas kosztami obciąży poszczególnych użytkowników działek . 

niniejszy problem dotyczy  użytkowników działek położonych wzdłuż ul. A. Mickiewicza 

 

 UWAGA    na dzień 02 lipca 2021 r         nie opłaconych jest 120 działek .                  Wszystkim wyślemy ,,zaproszenia " .  Koszt takiego zaproszenia to 8,50 zł. nie odebranie to 3,20 zł. . łącznie 11,70 zł. 

 

Od 25 czerwca 2021 r. Zarząd wraz z SSI rozpoczął przegląd działek pod względem zagospodarowania , ze szczególnym uwzględnieniem żywopłotów przerastających na sąsiednie działki ,   wysokości tychże żywopłotów oraz instalacji wodnej .

 

Na tablicy ogłoszeń przy świetlicy jest wywieszona informacja finansowa za 2020 rok 

 

w poniższym wpisie nie ma podanego numeru działki , ani alei jak również nazwiska  a działkowcy winni wiedzieć co się na działkach dzieje .

Jeżeli choć jeden  ,, cwaniaczek "poczuł  się zagrożony  identyfikacją  - to znaczy , że nie jest z nim aż tak źle .

dobrze by było  żeby znaleźli się również odważni  i  zidentyfikowali  panów , którzy wiosną uszkadzają wodomierze ., jak dotąd są opisywane ich rysopisy ale następnie  ,, w razie czego to ja nic nie mówiłam/em " szanowni Państwo odwagi to wszystko można ujarzmić  .

uf i znów nie było prądu i tak to jest gdy dorośli mężczyźni bawią się w elektryków .

Mamy nadzieję , że był to pierwszy i ostatni przypadek w tym roku 2021  .

W ubiegłym roku wykryto a w zasadzie złapano złodzieja , który włamywał się do elektrycznej skrzynki alejkowej i wykręcał bezpieczniki,  ponadto dla osoby  która robiła rano zwarcia odcięto dopływ energii elektrycznej i nakazano wymienić kabel . I do dzisiaj było wszystko ok .          Aż do dzisiaj tj. do 19 czerwca 2021 r.

 

Uwaga będzie  sprawdzana zawartość worków śmieciowych ponieważ w dniu 17 czerwca 2021 r. o h 11,05 przyniesiono worek  zawierający tzw szmaty i oświadczono , że w nim są również buty . Niestety w worku  była  niespodzianka -  papa !,    a nie buty .

 

Worek wraz z zawartością został przekazany właścicielowi

zarząd ROD przypomina o paragrafie 42 i 68 Regulaminu ROD PZD ze szczególnym uwzględnieniem kompostowania odpadów pochodzenia organicznego ! 

Jeszcze zdarzają się jednostki nie znające regulaminu .

Regulamin i broszury wydane przez PZD  są  wyłożone przed budynkiem w którym mieści się biuro .

 

 

Szanowny użytkowniku działki zajrzyj na stronę PZD OZ PODLASKI i przeczytaj artykuł o Naszym ogrodzie 

 

zarząd ma nadzieję , że w tym roku odbędzie się Walne Zebranie Członków PZD - uzależnione jest od decyzji Rządu  w sprawie zgromadzeń . 

UWAGA  AZBEST  PILNE 

zarząd prosi o zgłaszanie azbestu na budynkach oraz zdjętego .

Urząd Miasta otrzymał pieniądze na sfinansowanie kosztów utylizacji azbestu dla tego ponawiamy prośbę o zgłaszanie do biura zarządu ile na danej działce jest jeszcze azbestu . Informację z numerem działki i metrami kwadratowymi azbestu  należy wrzucić do skrzynki na listy lub zgłosić telefonicznie  509 733 424 

UWAGA

zbliża się czerwiec ostatni termin wnoszenia opłat za użytkowanie działki . 

nr. telefonów pod którymi można uzyskać informację o kwotach do zapłaty  ( pracujemy zdalnie )

 

   691 799 313  i     509 733 424 

 

   

 

W tym ogrodzie obowiązuje Regulamin PZD, Statut PZD  i Ustawa z 13 grudnia 2013 roku a nie regulamin stworzony przez kilka osób na ich  potrzeby .

 

 

nikt nie jest zmuszany do podłączenia się do ogrodowej sieci energetycznej  - można tzw. światło mieć bezpośrednio z elektrowni . 

 

UWAGA 

ponawiamy informację o konkursie organizowanym przez Okręgowy Zarząd Podlaski PZD pt. ,, Moja Działka EKO

informacje o konkursie na plakatach i na stronie PZDPODLASKI                                       bardzo ciekawe nagrody .

uf na reszcie zaplombowane wszystkie wodomierze i wszystkie są szczelne nie ma przecieków przed wodomierzami i na zaworach .                                                       Niektórym bardzo przeszkadza nasza dokładność .  Uniemożliwiliśmy  pobór wody przed wodomierzem inaczej kradzież . Przypominamy plomby ( te niebieskie plastikowe objemki)      mają numery i przy odczycie wody jesienią jeżeli zostanie stwierdzone uszkodzenie plomby lub inny numer taki działkowiec zapłaci ryczałt . Koniec okradania nas wszystkich .

W ubiegłym roku były zaplombowane studzienki spustowe na koniec sezonu stwierdzono rozplombowanie na dwóch studzienkach jedna na alei nr. 9 a druga na alei nr. 12 w dole . Tam kradziono wodę ! 

zarząd  nie rozumie przyzwolenia  niektórych działkowców na kradzież i obronę ludzi nie uczciwych (złodziei )- jest to bardzo smutne .

zgodnie z Regulaminem ROD PZD   pobór wody przed licznikiem  (również  przeciek na zaworze) - jest kradzieżą .

 

 

osoby mające problem na działce z kamieniami , można przynosić i zostawiać obok głównej tablicy ogłoszeń przy biurze 

Szanowni Użytkownicy działek 

Zarząd ROD im. Adama Mickiewicza w Białymstoku uprzejmie informuje , że od 4 maja 2021 roku dostęp do kontenerów w ROD będzie ograniczony godzinami otwarcia . Wnikliwie obserwowaliśmy godziny w jakich najczęściej przynoszone są śmieci do kontenerów w godzinach rannych jak i popołudniowych , oraz konsultowaliśmy z niektórymi działkowcami . Wiemy że to utrudnienie , ale coś za coś nie ma podwyżek opłat ! , a osoby pilnujące i uczące właściwej segregacji chętnie zajmą się innymi pracami na terenie ROD . Malkontentom , tradycyjnie niezadowolonym z wprowadzonych zmian polecamy pogłębienie świadomości o zmianach klimatycznych , ochronie środowiska i o  ekologii .                                           Nadal obowiązuje segregacja tak jak w ubiegłym roku . ( po imprezie lepiej sprzątać w następnym dniu ) 

Ponadto informujemy w obrębie śmietnika monitoring całodobowy .

 

Godziny dostępu do kontenerów 

     

         od poniedziałku do piątku 

       

     10,00   -  12,00    i  15,00 - 20,00   

 

      sobota   od   9,00  -  20,00 

 

           niedziela   13,00 - 19,00 

 

Uwaga w dniu 27 i 28 kwietnia będą plombowane pozostałe nie zaplombowane wodomierze .

Należy umożliwić dostęp do wodomierzy !!!! 

 od h 10,30   do 19,00 .

 

jest to ostatni termin .

 

działki z brakiem wodomierzy lub nie zaplombowanymi na tych działkach woda będzie liczona ryczałtem tj  3 zł. od  m2 działki , np. działka o powierzchni 300 m2 - opłata za wodę 900 zł. ( dziewięćset złotych ).

 

osoby mające problem z instalacją np. rozmrożona ,  lub z zamontowaniem  wodomierza mogą zgłaszać  tel. 600 055 333 lub 509 733 424 .

 

UWAGA dłużnicy za ubiegły 2020 r. za energię elektryczną i wodę Zarząd  PRZYPOMINA pospieszcie się z opłatami ponieważ będziemy wyłączać  tzw światło a powtórne włączenie  po uregulowaniu zaległości wynosi 50 zł. 

 

Okręgowy Zarząd Podlaski PZD organizuje konkurs pod tytułem ,, Moja Działka EKO "  ciekawe nagrody .                                               Informacje  na plakatach oraz na stronie internetowej PZDPODLASKI 

 

w sprawie opłat za użytkowanie działki w 2021 r. należy zadzwonić pod nr. 691 799 313               Pani Joanna Lipska skarbnik zarządu dyżur               od h 12 - 15   

oraz prezes zarządu 509 733 424 prosimy o nie zwlekanie z opłatami .

Termin płatności do 30 czerwca 2021 r.

 

dotyczy segregacji śmieci 

wszelkiego rodzaju gabaryty krzesła , stoły , krzesełeczka całe czy połamane , stoliki i stoliczki, fotele i foteliki , tapczany , tapczaniki  itp               są to gabaryty  !!!!!                                                          Jak wiadomo z terenów nie zamieszkałych nie są odbierane . To wszystko należy wywieść we własnym zakresie do Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów ( PSZO ) w Hryniewiczach lub MPO ul. 42 Pułku Piechoty w Białymstoku .

Tak samo materiał organiczny wszelkiego rodzaju kwiaty  większe i mniejsze winne być położone do kompostownika lub utylizacja we własnym zakresie do punktów w/w tzw. PSZO 

Zarząd informuje , że nie należy się posiłkować pismem , które otrzymała jedna z działkowiczek ponieważ na to pismo złożona została skarga do Pana Prezydenta o błędne informowanie petentów oraz o uporządkowanie strony internetowej w temacie segregacja odpadów a bardziej konkretnie kwalifikacja .

również rozbierane szklarnie , altany lub domki należy wywieść we własnym zakresie .

w dniu dzisiejszym tj. 20 kwietnia 2021 r. została włączona woda na ogród . Nadal jest brak kilku wodomierzy ( liczników zużycia wody ) . Zarząd informuje jeżeli do 22 kwietnia 2021 r. do h 10,00 nie zostaną zamontowane wówczas od takiej działki w opłatach za wodę  naliczany będzie  ryczałt - 3 zł. od m2 działki .

w dniu 21 kwietnia będą plombowane liczniki należy udostępnić licznik do zaplombowania . 

Plomby będą plastikowe . Przy odczycie jesienią jeżeli zostanie stwierdzona próba ingerencji  w plombę ( będzie uszkodzona ) wówczas działkowiec płaci ryczałt .

UWAGA  AZBEST 

Zarząd otrzymał informację z Departamentu Gospodarki Komunalnej  , że są pieniądze na zrefundowanie likwidacji azbestu na  terenie ROD . Prosimy o zgłaszanie do Zarządu tel. 509 733 424 ilości w metrach kwadratowych oraz do DGK                   ul. Kamienna 1 .tel. 858 696 510

Zarząd informuje , że są już naliczone opłaty za 2021 rok . Prosimy dzwonić w sprawie opłat  tel. 509 733 424 

Zarząd ponawia prośbę o wkręcanie wodomierzy lub wymianę uszkodzonych ponieważ chcemy włączyć wodę na ogród .

Uwaga nowi działkowcy 

na mocy uchwały Krajowej Rady PZD Nr. 2/XXIX/2019 udział w szkoleniu jest obowiązkowy .

należy napisać maila o treści ,,Szkolenie podstawowe " na adres pzdpodlaski@gmail.com  jeżeli jest brak dostępu do internetu wówczas należy  zadzwonić do biura OZP PZD tel. 857 322 258 w celu uzyskania informacji o terminie szkolenia stacjonarnego .

 

Opłaty za użytkowanie działki w 2021 roku 

 

opłata ogrodowa  - 0,59 zł od m2 działki 

opłata wodna  - 10 zł  od działki 

opłata energetyczna  - 5 zł. od działki podłączonej do                                   ogrodowej  sieci energetycznej 

składka członkowska - 6 zł. od działki 

wywóz śmieci -  37,48 zł. od działki za sezon 

woda ryczałt - 3,00 zł. od m2 działki 

 

pozostałe energia elektryczna i woda w/g cen dostawcy 

 

Niektórzy już pytają kiedy włączymy wodę .

 

zarząd prosi o przegląd stanu wodomierzy po zimie . ewentualną wymianę i montowanie zdjętych na zimę wodomierzy .                                                     Około 10 kwietnia rozpoczniemy plombowanie i jak będą wszystkie zamontowane wówczas włączymy wodę .

PRACUJEMY  ZDALNIE .

 

Kontakt tylko telefoniczny - jeżeli zachodzi konieczność umawiamy się na konkretne godziny 

509 733 424 .

 

opłaty za działkę będą wiadome od 6 kwietnia .

Zarząd bardzo prosi o wpłacanie dokładnie wyliczonych kwot . Żadnych nadwyżek i braków lub samowolnie rozkładania na raty . To wszystko dezorganizuje prace księgowej . 

system elektroniczny - usprawnia ale ma ,, swoje " wymagania .

 

 opłaty bez zmian .

Nie będzie budowy wc od ul. Strusiej z powodu braku miejsca na taką budowę . 

sprawa bardzo pilna  AZBEST 

Zarząd prosi o pilne zgłaszanie ile jeszcze i na jakiej działce jest azbestu . Miasto a dokładniej Urząd Marszałkowski dofinansowuje zdejmowanie azbestu z altan na terenie ROD .

Prosimy o wkładanie informacji z numerem działki telefonem właściciela i metrami kwadratowymi azbestu do skrzynki na listy lub telefonicznie nr. 509 733 424 - bardzo pilne 

Szanowni użytkownicy działek - Działkowcy rozpoczynamy nowy sezon mamy 2021 rok Niestety nadal trwa pandemia 

od 6 kwietnia zostaną podstawione kontenery  Cena za wywóz jest taka sama jak w roku ubiegłym tj. 37,48 zł. od działki , segregacja również jak w ubiegłym roku .                                Tak zdecydowała znacząca większość , były zapisywane tylko numery działek a nie całe rodziny .

Udowadniamy , że śmieci nie są drogie            należy tylko przestrzegać Regulaminu ROD PZD  kompostować i jeszcze raz kompostować w ten sposób chronimy  środowisko .

 

PZD opracowało i wydało broszurę na temat kompostowania jest wyłożona przy budynku w którym mieści się biuro .

nadal w kontenerach na zielone tylko gałęzie drzew i krzewów o długości 70 cm.  pocięte            i związane      bez korzeni . 

 

Nadal nie możliwy jest wjazd na teren ROD po tak obfitych opadach śniegu ziemia jest bardzo mocno nasiąknięta jak przysłowiowa gąbka  , musimy poczekać aż obeschnie .

 

CIERPLIWOŚCI

 

 

 

Szanowni użytkownicy działek Zarząd informuje , że rozpoczyna wysyłanie wezwań do zapłaty za zużytą wodę i energię elektryczną .                         Większość z Państwa wie ile ma zapłacić ale zwlekało z zapłatą .                                                Teraz po otrzymaniu wezwania zapłacą więcej o 8,50 zł. tyle kosztuje wezwanie do zapłaty .

 

Nie opłacenie może skutkować wyłączeniem energii elektrycznej - powtórne włączenie to koszt 50 zł.

 

Czekamy na wpłaty bez wezwania do        5 lutego 2021 roku .

Ponieważ jest okres zimowy wjazdu na ogród NIEMA              kto co miał wywieść wywiózł tak samo kto co miał przywieść przywiózł. .Obecnie próbują tzw po cichaczu wywieść rzeczy , które najlepiej żeby nikt nie widział. np. działka rekreacyjna a wywozi przetwory .                                                                                             W tym roku było sporo zgłoszeń kradzieży plonów najwięcej ogórków .

 

 

Zarząd pracuje ZDALNIE prosimy o płacenie za zużytą  wodę i światło .

Są przypadki , że zgłoszono opłatę za wywóz śmieci na przyszły rok około 300 zł. a dotychczas nie zapłacono za zużytą  energię elektryczną i wodę .

UWAGA 

wjazd na ogród w celu przewiezienia ciężkiego ładunku należy uzgodnić co najmniej na 1 dzień przed wjazdem ,     509 733 424  

z dniem 29 października 2020 r. kończy się sezon zbierania odpadów . Kontenery zostaną zabrane .

 

opłaty za zużytą wodę będą wiadome po 1 listopada .

Z powodu pandemii prosimy o kontakt wyłącznie mailowy i telefoniczny .                        w godz.  8-13

tel. 

 

   również w święta -   509 733 424 

 

zarząd ponawia prośbę zgłaszania deklarowanej kwoty za wywóz odpadów na przyszły 2021rok.  Jak już wcześniej pisaliśmy , która kwota  będzie miała większość . Taka  będzie wiążąca dla całego ogrodu  i wszyscy będziemy musieli płacić np. w granicach 300 zł. 

można zgłaszać mailowo lub telefonicznie .

 

 

Uwaga bardzo ważne 

pandemia zmusiła do przełożenia spotkania na temat gospodarka odpadami w ROD zatem zarząd prosi o wybór opłaty za odpady na 2021 rok  po przez wpisywanie się na listę jaką opłatę chcecie Państwo płacić za same odpady  ( śmieci ).

Czy około 50 zł. - na tegorocznych zasadach zgodnie z Regulaminem ROD PZD stowarzyszenie ogrodowe . Kompostowanie materiału organicznego pochodzącego z działki .                                                                                   Czy około 300 zł. brak kompostowania , ale również nie wszystko . Nie można ziemi i korzeni tzn. zielsko bez korzeni .

gałęzie drzew i krzewów w obu przypadkach na dotychczasowych zasadach ( długość 70 cm. pocięte i

związane )

obie listy znajdują się w biurze zarządu . Można również zgłaszać drogą mailową .                                                 w/w listy będą dowodem a jednocześnie wyborem opłaty za wywóz odpadów w 2021 roku .

 

Uwaga 

są już odczytane liczniki energii elektrycznej .                                                  Zarząd prosi o kontakt telefoniczny w sprawie kwot do uiszczenia .                       Również bardzo prosimy o odbieranie telefonów ponieważ dzwonimy do działkowców do których mamy aktualne numery telefonów , ale Państwo nie odbieracie .

Również można kontaktować się  drogą mailową 

Prosimy o wpłacanie podawanych kwot nie zaniżać jak i nie zawyżać . 

zamknięcie wody na zimę planowane jest na 25 października 2020 r . gdyby niespodziewanie wystąpiło duże ochłodzenie  ( mróz powyżej -5 ) woda zostanie zamknięta z dnia na dzień )

 UWAGA  UWAGA 

Okręgowy Zarząd Podlaski organizuje konkurs pod hasłem 

                                                                                                         ,, WZOROWY KOMPOSTOWNIK - JESIEŃ 2020 ''                                                                                                                                     Regulamin konkursu dostępny na tablicach ogłoszeń jak i w biurze ROD .                                                                                Nagrody: I - miejsce 600 zł.  II - miejsce 400 zł. III - miejsce 200 zł. od  IV - X  miejsca  po 100 zł. a  od XI - XX nagrody rzeczowe 

 

 

 wtorek 18 sierpnia 2020 r. planowane jest rozpoczęcie remontu                 i modernizacji części rowu melioracyjnego od ul. Strusiej .     W tej części ogrodu będą utrudnienia w dojściu do działek ponieważ będzie rozebrany przepust ( mostek ) .                              Należy korzystać z właściwych wejść ( bramek )

Również należy zrobić zapas wody na 1 dzień . Nie planujemy zamknięcia wody na ogród , ale bierzemy pod uwagę taką możliwość .

UWAGA  z powodu konserwacji sieci energetycznej będą dłuższe przerwy w dostawie prądu                                                                 za utrudnienia  przepraszamy  

                                                          zarząd 

ponownie wraca sprawa odpadów organicznych , które winne być kompostowane otóż zarząd informuje , że wszystkie odpady organiczne winne być kompostowane a jeżeli komuś to nie odpowiada może zamówić kontener we własnym zakresie lub wywieść do punktu gdzie są nieodpłatnie zbierane odpady są to Hryniewicze i MPO ul. 42 Pułku Piechoty .

Działkowcy , którzy przestrzegają Regulaminu ROD PZD stowarzyszenie ogrodowe nie będą ponosić dodatkowych kosztów ze względu na to , że komuś się nie chce uruchomić kompostownika lub  pryzmy kompostowej . 

Na każdym walnym zebraniu mówi się o przycinaniu drzew owocowych i znów jest nadprodukcja owoców a wystarczy o nie właściwie zadbać i nie będzie problemu . 

nareszcie śmieci są rozliczane tak jak woda ile kto zużyje tyle płaci . Jeżeli ktoś nie chce mieć kompostownika zamawia sobie kontener i płaci za niego ( ile wyprodukuje zbędnych odpadów  tyle zapłaci ) .  

 

Zarząd informuje , że podpisaliśmy umowę z Panem Prezydentem Truskolaskim na dofinansowanie remontu i modernizacji części rowu melioracyjnego na odcinku 70mb od ul.Strusiej .

Otrzymaliśmy dofinansowanie w kwocie 100 000,- sto tysięcy złotych .

za dwa tygodnie rozpocznie się remont .

Szanowni użytkownicy działek zarząd jest w posiadaniu informacji dotyczącej zbierania podpisów w sprawie wywozu zielonego , które winno trafić na kompost . Otóż zanim podpiszecie zapytajcie ile będzie kosztował wywóz . Na pewno ci co kompostują nie dołożą się do tego wydatku .  

Najlepiej jak kilka osób zorganizuje się i zamówią prywatnie kontener we własnym zakresie . kontener 4m3 to koszt 450 zł. a 10 m3 873 zł.  

Lub wywóz indywidualny do punktów zbierania odpadów ul. 42 Pułku Piechoty dawna ul. 27 lipca lub Hryniewicze . Te punkty przyjmują odpady nieodpłatnie .

A najrozsądniej złożyć do kompostownika lub na pryzmę kompostową zgodnie z Regulaminem ROD PZD stowarzyszenie

ogrodowe ..

Na początku sezonu było zapytanie ile chcemy płacić za wywóz odpadów 37.48,- zł. czy 280,- zł. od działki wówczas nikt nie zgłosił się , że chce zapłacić 280,- zł. za wywóz odpadów .

UWAGA  !!!  rozstrzygnięcie przetargu                                                                                           Remont i modernizację rowu melioracyjnego na odcinku 70 mb wykona :                             INŻYNIERIA WSCHÓD PAWEŁ BUJNOWSKI I MACIEJ BUJNOWSKI Sp.J  Białystok ul. Sienkiewicza 81/3 lok. 207

szanowni działkowcy termin płatności nieubłagalnie dobiega końca . Za użytkowanie działek nie zapłaciło jeszcze 150 osób. Zarzad przypomina ostatecznym terminem jest 31 czerwca 2020 roku Po tym terminie będa wysyłane wezwania do zapłaty . Koszt takiego wezwania to 8,50 zł. a nie odebranie to koszt 11,80 zł.

wjazd na ogród w celu przewiezienia ciężkiego ładunku ( budowa , sprzątanie ) po uprzednim zgłoszeniu minimum 1 dzień naprzód  tel. 509 733 424 

 

rękawiczki , maseczki wrzucamy do kontenera na odpady zmieszane !!!!!!!!!!!  a nie gdzie popadnie 

Szanowni działkowcy zarząd przypomina , że na ogrodzie obowiązuje Regulamin ROD PZD stowarzyszenie ogrodowe , jeżeli ktoś go ignoruje powinien się zastanowić czy aby na pewno chce być wśród członków PZD  na tym ogrodzie .                              paragraf 42 KOMPOSTOWNIK 

1. Działka musi być wyposażona w kompostownik 

2. Kompostownik oraz zamknięty pojemnik z nawozami płynnymi należy .................

3. Działkowiec ma obowiązek kompostować odpady pochodzenia organicznego , a w szczególności pochodzące z działki części roślin  

ponieważ nie można zrobić zebrania mamy pytanie ile chcecie Państwo płacić za wywóz śmieci  37,48 zł. i wykorzystać kompostownik  czy około 280 zł. i do woli tak jak w poprzednich latach .

 

 

Mamy już zaktualizowane dane do opłaty             za 2020 rok tj odliczone nadwyżki i dodane zadłużenia

do tych działkowców do których posiadamy aktualne nr. telefonów będziemy dzwonić .

Pozostali są proszeni o wykonanie takiego telefonu do nas i tak 509 733 424 

 

Szanowni Działkowcy ponieważ Walne Zebranie zostało odwołane decyzją Krajowego Zarządu PZD z powodu koronowirusa będziemy się z Państwem komunikować pisząc informacje na stronie jak i na tablicach ogłoszeń 

Wiemy , że czytanie to nie to samo co wysłuchanie na żywo . Do przeczytania trzeba więcej wysiłku i cierpliwości .

I tak Zarząd informuje , że za wywóz śmieci z naszego ROD wszyscy zapłacimy po 37,48 zł. za sezon . Ale do kontenera na zielone należy wkładać tylko i wyłącznie pocięte drzewa i krzewy na kawałki o długości nie większej niż 70 cm. To znacznie zwiększy pojemność kontenera . Będą stały jednocześnie 2 kontenery i będą wywożone co 2 tygodnie . Wszystkie kłącza i drobne gałązki składamy na kompostownik lub pryzmę kompostową . Żadnej trawy , kłączy , ziemi itp nie wynosimy do kontenera , jak również przedmiotów wielkogabarytowych czy z rozbiórki . Wszystkie przedmioty z rozbiórki czy wymiany wyposażenia stare krzesła , wersalki itp wywozimy we własnym zakresie nieodpłatnie na wysypisko w Hryniewiczach lub do MPO ul. 42 Pułku Piechoty lub należy zmówić kontener . Decyzja należy do działkowca .Obecnie przy takim wynoszeniu odpadów jak w poprzednich latach koszt wyniósł by około 280 zł. , dla jednych to nie wiele ale dla wielu to ogromny wydatek w dodatku bezzasadny . Zgodnie z Regulaminem ROD PZD stowarzyszenie ogrodowe &42 pkt.1,2 i 3 , kompostownik lub pryzma kompostowa są obowiązkowe na każdej działce i należy je mieć i korzystać .Ziemia kompostowa jest znacznie lepsze od tej sklepowej . Bądźmy odpowiedzialni dbajmy o nasz ogród . Korzystajmy z pojemników na odpady właściwie - segregujmy , ponieważ najniższa kara to 25 000,- zł. , zwracajmy uwagę jeżeli wynoszą całe długie gałęzie lub nie właściwie segregują . To są pieniądze nas wszystkich  - za nie właściwą segregację zapłacimy My wszyscy .                   Wszystkie odpady , które przezimowały stojąc             w workach należy wysypać na kompostownik .              W przyszłym roku mamy wspaniałą ziemię kompostową lub przekopując grządki wsypywać i zakopywać - jako nawóz .

UWAGA  UWAGA  !!!!!!!

Z powodu PANDEMII odwołane jest walne zebranie członków PZD  zaplanowane                      na 21 marca 2020 r. 

 

 

decyzją Krajowego Zarządu PZD opłaty za działkę  w/g ustaleń z 2019 roku                               w przypadku naszego ROD plus 11,48 zł .         ( o taką kwotę wzrasta opłata za wywóz śmieci w naszym ROD )  i wynosi  37,48 zł. 

 

życie toczy się dalej   robimy przygotowania do włączenia wody na ogród , dlatego prosimy  o instalowanie  ( wkręcenie )wodomierzy   do 21 marca  a ci co nie mają w ogóle zainstalowanych wodomierzy  o szybkie ich instalowanie po uprzednio skontaktowaniu się z członkiem zarządu gdzie ma być umieszczone takowe urządzenie .

kontakt z zarządem  tylko  e-mail 

 

 

uwaga   osoby budujące lub rozbudowujące altany aby uniknąć dużego problemu należy zgłosić do biura zarządu na piśmie usytuowanie budowy i jej wielkość .

- jest nakaz rozbiórki niezgodnej z regulaminem ROD PZD 

 

 

dzierżawcy działek bez wodomierzy zarząd prosi o zamontowanie wodomierzy w marcu ponieważ od 1 kwietnia chcemy włączyć wodę na ogród .                                                                                                            Po włączeniu wody na ogród nie będzie możliwości przyjęcia nowego wodomierza .

Uwaga !!!!!!!!!!!!

użytkownicy działek z plastikowymi wodomierzami tzw rozbieralnymi  proszeni są o wymianę na metalowe lub plastikowe ale termozgrzewalne .

ponieważ nie będą plombowane !!!!!!!!!!!!                                                (niestety  niektórzy pobierają wodę  poza licznikiem)

Zarząd poleca wyspecjalizowaną firmę w robieniu porządków na działkach Panowie posprzątają , przekopią grządki , przytną drzewa , wyremontują altanę itp . tel. 696 070 488 lub  500 424 400 

 

UWAGA !!!!!!!!!!!!!

Zarząd przestrzega przed nieodbieraniem korespondencji .

nieodebranie listu to koszt 11,80 zł. a przesyłka liczy się jako dostarczona .

Również przypominamy o aktualizacji adresów . To na działkowcu spoczywa obowiązek aktualizacja adresu ( jeżeli przesyłka wróci z powodu nie właściwego adresu zostaje dołączona do akt jako doręczona ) .

UWAGA dłużnicy !!!!!!!!!!!  otrzymaliście wezwania do zapłaty z kwotą zadłużenia i dodane koszty przesyłki . Należy opłacić całość wezwania . Nie pomniejszać o koszty przesyłki , ponieważ to działkowiec ponosi koszty wezwania .

par.20 ust.2 Regulaminu PZD stowarzyszenie ogrodowe 

Uwaga dzierżawcy działek jeszcze bez wodomierzy  !!!!!!!!!!!!!

dokąd ziemia nie jest zamarznięta należy montować instalacje służącą do zainstalowania wiosną wodomierza .

Dzierżawcy uporczywie uchylający się od zainstalowania wodomierza będą pozbawiani członkostwa w PZD .

Uwaga     jeżeli widzisz na terenie ogrodu osobę zachowującą się dziwnie  ( nerwowo )                  dzwoń na 112 ponieważ to może być potencjalny złodziej          ( włamywacz do Twojej altany  )  ponadto należy zabrać z altan sprzęt elektroniczny i nie tylko . Wszystko to co może być przydatne dla złodzieja .

Szkoda że tak mało osób zainteresowało się spotkaniem z DZIELNICOWYM  . 

 

UWAGA UWAGA

18 września  (środa ) około  h 11,00 dostawa ekologicznego nawozu  - jest to nagroda za I miejsce w konkursie  

 

                   ,, z segregacji RODzą się korzyści "

 

zarząd prosi o rozsądek to nie jest zwykła ziemia to nawóz .

 

 

Zarząd ma zaszczyt poinformować że  na terenie naszego ROD    w dniu 31 sierpnia 2019 r. odbyły się OKRĘGOWE  DNI  DZIAŁKOWCA       na które przybyli zaproszeni przez OZP PZD  Goście z całego Okręgu oraz Władze Miasta i Województwa . 

nasz ogród zajął drugie miejsce w konkursie ogłoszonym przez OZP PZD ,, Ogród 2019 r." oraz pierwsze w kategorii ,,Z segregacji RODzą się korzyści "  ogłoszonym przez Spółkę LECH 

UWAGA    AZBEST

użytkownicy działek na , których jest jeszcze azbest winni zgłosić się do Urzędu Miasta Wydział Ochrony Środowiska ul. Bitwy Białostockiej 2 w celu usunięcia azbestu z działki z dofinansowaniem przez UM

Szanowni działkowcy 

ponieważ w dniu 2 maja 2019 r. w czasie dyżuru udaremniono kradzież z tego też powodu nie będzie otwarta brama . Wszystkie wjazdy na teren ROD będą kontrolowane .

wjazd należy zgłosić Gospodarzowi i musi być właściciel działki tak samo wyjazd właściciel odprowadza samochód do bramy .

Zarząd przypomina że to właściciel odpowiada za osoby obce przebywające na działce za jego zgodą .

Zgodnie z Regulaminem właściciel może być pozbawiony prawa do działki .

Osoby robiące remont na działce winni we własnym zakresie wywieść wszystkie odpady poremontowe .

 

 

                                          całkowity zakaz parkowania na terenie ROD należy rozładować samochód i natychmiast wyjechać .!!!!!! - ogród to nie parking 

 

 opłaty obowiązujące w 2019 roku 

 

opłata ogrodowa - 0,59 zł. od m2 działki

opłata energetyczna - 5 zł. od działki 

opłata wodna          - 10 zł. od działki 

woda ryczałt  -    3 zł. od m2 działki

opłata członkowska -  6 zł. od działki

wywóz śmieci          -  26 zł od działki ( w 2020 r. 37,48 zł. )

 

wszystkie w/w opłaty należy uiścić do 30 czerwca 2019 r.

 

 

 opłata za powtórne włączenie energii elektrycznej na działkę              z powodu nie opłacenia w terminie - 30 zł.

 

 

 

użytkownicy działek poszukujący transportu  ( przewiezienia jakiegoś ładunku np ziemi czy mebli ) samochód nieduży a pakowny   tel. 724 470 983  -    sprawdzony .

osoby chcące zaopatrzyć się w obornik , korę , ziemie ogrodniczą oraz ziemię z obornikiem mogą dzwonić pod nr. 602 684 979 wszystko jest pakowane w worki   50 l.      Pan dowozi na działkę . 

 

 

Uwaga

działkowcy robiący ogrodzenie !!

 

ogrodzenie działki nie może zajmować alei .                          Ogrodzenie  należy postawić przed krawężnikiem , a nie za . krawężników nie należy usuwać ponieważ jest to trwałe oznakowanie granic działki .!!!

 

 

 

 

 

Uwaga od 17 czerwca 2017 r. zmieniają się zasady wycinki drzew zobacz zakładka ,,porady ogrodnicze " 

 

 

 

 

Rachunki należy opłacać w terminie wówczas nie będzie dodatkowych kosztów.

Porady prawne w OZ Podlaskim

telefoniczne w każdą środę w godzinach         od 9 do 11

oraz meilowo  pod adresem   poradyprawne@pzdpodlaski.pl.

Rozpoczęła się przebudowa  ul CIOŁKOWSKIEGO rozebrane zostało nasze ogrodzenie  zlikwidowano pierwszy rząd  działek