Uwaga zmiana godzin pracy zarządu  

     

                           czwartek  od 12  do  14 

  16 .11.2019 r.   sobota od 11   do 13 

 

zapraszamy po odbiór kalendarzy na 2020 r. 

 

za zużytą energię elektryczną , wodę jak i działkę można płacić kartą płatniczą  - gotówki  nie przyjmujemy 

Zarząd jeszcze raz przypomina w środę 30 października zabierane są wszystkie kontenery na odpady  jak i na zielone z chwilą odjechania kontenerów wszystkie odpady należy przechować na działce lub wywieść we własnym zakresie na wysypiska śmieci do Hryniewicz lub do MPO ul. 42 Pułku Piechoty .

można już zdejmować wodomierze . Należy również odkręcić krany i i otworzyć zawory wody w celu całkowitego ścieknięcia wody , to zapobiegnie rozmarzaniu instalacji i wodomierzy choć te proponujemy zdejmować .

zarząd zaprasza w dniach  7 i 9 listopada do biura po kwoty do zapłaty za wodę i energię elektryczną . biuro również będzie czynne w dniu 11 listopada .

UWAGA             z dniem 30 października 2019 r. kończy się sezon zbierania wszelkich odpadów w tym zielonego .

kontenery zostaną zabrane a odpady należy przechować na działce do wiosny 2020 roku , ewentualnie nieodpłatnie wywieść we własnym zakresie na wysypisko do Hryniewicz  lub do MPO ul. 42 Pułku Piechoty  z tym , że MPO nie przyjmuje odpadów betonowych 

 

Uwaga     jeżeli widzisz na terenie ogrodu osobę zachowującą się dziwnie  ( nerwowo )                  dzwoń na 112 ponieważ to może być potencjalny złodziej          ( włamywacz do Twojej altany  )  ponadto należy zabrać z altan sprzęt elektroniczny i nie tylko . Wszystko to co może być przydatne dla złodzieja .

Szkoda że tak mało osób zainteresowało się spotkaniem z DZIELNICOWYM  . 

 

UWAGA             przed zakończeniem sezonu 

Zarząd zaprasza na spotkanie z Dzielnicowym , które odbędzie się w dniu 17 października 2019 r. o godz. 12,00 w świetlicy na terenie naszego ogrodu 

odczytano liczniki zużycia energii elektrycznej już należy zgłaszać się po kwoty do zapłaty ewentualnie opłacać w biurze kartą płatniczą .

Uwaga  użytkownicy działek mający podpisaną umowę na dostawę energii elektrycznej bezpośrednio z elektrownią !!!!!!!!!!!!!!!

w sobotę 5 października 2019 r w godz. 10 - 12 inkasent będzie spisywał stan liczników  . Obecność obowiązkowa 

uwaga

gdy zbliżają się przymrozki wychodząc z działki należy zamknąć zawór wody na działce natomiast odkręcić kran by ściekła woda wówczas licznik  tzw wodomierz jest bezpieczny .

Zarząd planuje zamknięcie wody na ogród pod koniec października . 

UWAGA UWAGA

18 września  (środa ) około  h 11,00 dostawa ekologicznego nawozu  - jest to nagroda za I miejsce w konkursie  

 

                   ,, z segregacji RODzą się korzyści "

 

zarząd prosi o rozsądek to nie jest zwykła ziemia to nawóz .

 

 

ZACZYNAMY WYSYŁAĆ WEZWANIA DO ZAPŁATY za użytkowanie działki -  będzie ich 50 .Tylu mamy dłużników .

zarząd przypomina o dalszym obowiązku segregacji odpadów . Od 6 września 2019 r. weszła w życie nowa ustawa dotycząca opłat za wywóz śmieci   za brak segregacji czterokrotny wzrost opłat odpady zielone mają być pocięte i związane ponieważ wyrzucanie całych długich gałęzi blokuje pojemnik. Zatrudnianie członków rodziny do wyrzucania śmieci nie właściwie posegregowanych nie zawsze skutkuje . Rozpoznajemy !!!!!!!!!!!

Nie bądźmy obojętni zwracajmy uwagę - ponieważ to My wszyscy zapłacimy za ignorancję kilku osób, ponieważ większość segreguje prawidłowo .

 

Zarząd ma zaszczyt poinformować że  na terenie naszego ROD    w dniu 31 sierpnia 2019 r. odbyły się OKRĘGOWE  DNI  DZIAŁKOWCA       na które przybyli zaproszeni przez OZP PZD  Goście z całego Okręgu oraz Władze Miasta i Województwa . 

nasz ogród zajął drugie miejsce w konkursie ogłoszonym przez OZP PZD ,, Ogród 2019 r." oraz pierwsze w kategorii ,,Z segregacji RODzą się korzyści "  ogłoszonym przez Spółkę LECH 

Szanowni Działkowcy Zarząd postanowił przystąpić do programu                                    ,,POLSKA  BEZGOTÓWKOWA "

                   jesteśmy w posiadaniu czytnika kart płatniczych .                                         Więc bez problemu można na naszym ogrodzie zapłacić kartą za użytkowanie działki , zużytą energię elektryczną czy wodę .

Fizycznie pieniędzy nie przyjmujemy , ale można płacić kartą tak jak w sklepie za zakupy , z tym że jeżeli zechcecie Państwo mieć potwierdzenie to należy podać e-maila .                                           Na e-maila przychodzi potwierdzenie , ale również będzie potwierdzenie na wyciągu bankowym tak jak płacimy za zakupy w sklepie .

 

PRZYPOMINAMY że opłaty za użytkowanie działki należało wnieść  do końca czerwca  

zaś opłaty  za wodę i energię elektryczną po odczytaniu liczników .

UWAGA    AZBEST

użytkownicy działek na , których jest jeszcze azbest winni zgłosić się do Urzędu Miasta Wydział Ochrony Środowiska ul. Bitwy Białostockiej 2 w celu usunięcia azbestu z działki z dofinansowaniem przez UM

Zarząd prosi właścicieli działek o podanie PESEL na potrzeby programu komputerowego .

chodzi o osoby które nabyły działkę przed 2015 rokiem 

można na kartce napisać nr. działki , nazwisko i nr. PESEL i wrzucić do skrzynki na listy , która znajduje się na drzwiach biura , lub przyjść w czasie dyżuru .

dyżur w soboty od 10 do 13 i czwartki od 13 do 16

Szanowni działkowcy 

ponieważ w dniu 2 maja 2019 r. w czasie dyżuru udaremniono kradzież z tego też powodu nie będzie otwarta brama . Wszystkie wjazdy na teren ROD będą kontrolowane .

wjazd należy zgłosić Gospodarzowi i musi być właściciel działki tak samo wyjazd właściciel odprowadza samochód do bramy .

Zarząd przypomina że to właściciel odpowiada za osoby obce przebywające na działce za jego zgodą .

Zgodnie z Regulaminem właściciel może być pozbawiony prawa do działki .

Osoby robiące remont na działce winni we własnym zakresie wywieść wszystkie odpady poremontowe .

 

 

Przystępujemy do konkursu organizowanego przez SP LECH  nagrodą jest nawóz ekologiczny 

warunek prawidłowa segregacja odpadów.                                    Należy czytać etykiety na pojemnikach i zgodnie             z napisami ich używać .                                         Udowodnijmy sobie i innym , że potrafimy zrobić coś wspólnie dla naszego dobra (nawóz )                  i dla ŚRODOWISKA .

to wszystko zależy tylko od Nas Działkowców          od nikogo więcej  .

 

Również zgłaszamy ogród do konkursu ogłoszonego przez  OZP PZD  

 

 

wjazd na teren ogrodu                                               czwartek do godz. 15.30  i sobota do 12,30                należy wcześniej uzgodnić   z gospodarzem .                                          całkowity zakaz parkowania na terenie ROD należy rozładować samochód i natychmiast wyjechać .!!!!!! - ogród to nie parking 

 

POJEMNIK NA ZIELONE JEST OPRÓŻNIANY  3 RAZY W TYGODNIU 

W PONIEDZIAŁEK  ,  ŚRODĘ  I  PIĄTEK

 

biuro zarządu czynne w dniach :

 

                 czwartek od 13,00 do 16,00

                 sobota    od  10,00  do 13,00

zarząd jeszcze raz przypomina , że z dniem 15 kwietnia 2019 r. upływa termin odbioru nowych wodomierzy na 2019 r. po tym terminie obowiązuje RYCZAŁT 3 zł. od m2 działki .!!!!!!!!!!!!!!!! 

 

 

 

użytkownicy działek bez wodomierzy jeżeli do 15 kwietnia nie zostaną zamontowane wodomierze będziecie w 2019 r. na ryczałcie ( nie będzie odbioru typu ,, żeby prezes się nie dowiedziała " )       za to hasło płacimy wszyscy i dla tego mamy taki niedobór na wodzie za 2018 r.               montować można przez cały rok               ale po 15.04.2019 r.odbiór będzie na 2020 rok

 

w tym roku niedoborem na wodzie ( jeżeli taki wystąpi ) zostaną obciążeni solidarnie działkowcy , którzy nie posiadają wodomierzy , ponieważ to Oni leją bez umiaru .

 

 

biuro zarządu będzie czynne we czwartek od h 13 do 16

w soboty od 10 do 13

 opłaty obowiązujące w 2019 roku 

 

opłata ogrodowa - 0,59 zł. od m2 działki

opłata energetyczna - 5 zł. od działki 

opłata wodna          - 10 zł. od działki 

woda ryczałt  -    3 zł. od m2 działki

opłata członkowska -  6 zł. od działki

wywóz śmieci          -  26 zł od działki 

 

wszystkie w/w opłaty należy uiścić do 30 czerwca 2019 r.

 

 

 opłata za powtórne włączenie energii elektrycznej na działkę              z powodu nie opłacenia w terminie - 30 zł.

 

 

 

użytkownicy działek poszukujący transportu  ( przewiezienia jakiegoś ładunku np ziemi czy mebli ) samochód nieduży a pakowny   tel. 724 470 983  -    sprawdzony .

osoby chcące zaopatrzyć się w obornik , korę , ziemie ogrodniczą oraz ziemię z obornikiem mogą dzwonić pod nr. 602 684 979 wszystko jest pakowane w worki   50 l.      Pan dowozi na działkę . 

 

 

Uwaga

działkowcy robiący ogrodzenie !!

 

ogrodzenie działki nie może zajmować alei .                          Ogrodzenie  należy postawić przed krawężnikiem , a nie za . krawężników nie należy usuwać ponieważ jest to trwałe oznakowanie granic działki .!!!

 

 

 

 

 

Szanowni działkowcy część z nas ignoruje segregację śmieci z działek jest wyrzucana ziemia jako zielone .

Do pojemnika na odpady komunalne  wrzucane są odpady zielone , szkło , deski itp   czy koniecznie chcemy podwyżki opłat za wywóz śmieci z 26 zł. na  56 zł.

 

60 % odpadów zielonych powinno znaleźć się na kompostowniku .                                                    Sami bardzo staramy się o podwyższenie opłat za wywóz śmieci

 

 

 

Uwaga od 17 czerwca 2017 r. zmieniają się zasady wycinki drzew zobacz zakładka ,,porady ogrodnicze " 

 

 

 

 

Rachunki należy opłacać w terminie wówczas nie będzie dodatkowych kosztów.

Porady prawne w OZ Podlaskim

telefoniczne w każdą środę w godzinach         od 9 do 11

oraz meilowo  pod adresem   poradyprawne@pzdpodlaski.pl.

Rozpoczęła się przebudowa  ul CIOŁKOWSKIEGO rozebrane zostało nasze ogrodzenie  zlikwidowano pierwszy rząd  działek 

 

UWAGA  AZBEST

osoby zainteresowane usunięciem azbestu z działki jeżeli mają zdjęty z dachu proszeni są o pobranie druków w biurze zarządu. Natomiast jeżeli azbest nadal jest na dachu , a działkowicz jest zainteresowany jego usunięciem proszę zgłosić się do do Urzędu Miejskiego ul. Słonimska 1. Departament Architektury w celu wypełnienia zgłoszenia . odbiór bezpłatny