UWAGA  na dzień 29 listopada 2022 r zalega za wodę i energię elektryczną 160 działek . 

Po 01 grudnia będą wysyłane wezwania do zapłaty i odłączana energia elektryczna ponowne podłączenie to koszt 50 zł. 

 

Uwaga osoby mające zastrzeżone numery , niestety do Was nie można wysłać smsa ponieważ nie można zapisać numeru telefonu . Z tych działkowców są dwie takie działki jedna na alei nr. 1 a druga na alei nr.11 . Te osoby winne jeszcze raz zadzwonić po opłatę za wodę i światło .

Już ktoś wymyślił że zabierają działki .

Na naszym ogrodzie jesteśmy jak na razie bezpieczni . Osoby które mają działki tylko rekreacyjne nie koniecznie bezpieczne to oni mogą przyczynić się do likwidacji ogrodu.

Nasz ogród ma dzierżawę wieczystą do 2099 roku . 

 

 

Szanowni użytkownicy działek za wodę i energię elektryczną zapłaciło zaledwie 50% stan na 19 listopada 2022 r., zostało niewiele bo tylko 10 dni do końca miesiąca .

Od 01 grudnia będą wysyłane wezwania do zapłaty . Koszt takiego wezwania to 9,80 zł. , o tyle będzie powiększona opłata !!!!!! niezależnie od zadłużenia .

 

UWAGA osoby mające porobione obejścia na pobieranie wody poza wodomierzem . Przykro ale jest jeszcze kilka osób . Winni do wiosny 2023 r. zlikwidować , ponieważ likwidacja obejść przez Zarząd ROD kosztuje i chyba do przyjemnych nie należy .

Przecież wszyscy widzą że jest coś nie tak skoro w towarzystwie członków Zarządu jest robiony wykop przy wodomierzu czy kranie .

na dzień 10 listopada 2022r. jest opłaconych w pełni 105 działek chodzi tu o opłatę za wodę i energię elektryczną . Zarząd przypomina nr. telefonu 509 733 424 pod który należy dzwonić w sprawie opłat , lub sms . Jeżeli nie mogę odebrać oddzwaniam lub jeżeli jest widoczny nr. działki wysyłany jest sms z kwotą do zapłaty.

Nie opłacone jeszcze są dwie działki ,w tym jedna z ryczałtem .

Ponadto następne dwie działki płacą ryczałt ponieważ zostały zdjęte wodomierze przed odczytem. Wiosną z tymi działkami był problem z zamontowaniem wodomierza- były czopowane .

 

 

wszystkie wodomierze odczytane woda jest zamknięta . W dolnych częściach ogrodu jeszcze może być , ale to już są resztki i teraz co najważniejsze należy odkręcić krany i zawory w celu spuszczenia wody z instalacji żeby NIE rozmarzła jak przyjdą mrozy.

zaś wiosną 2023 r. zakręcić krany i zawory .

 

 

W dniu 30 października 2022 r. odczytano wodomierze tak że można już demontować .

Nie odczytano 5 wodomierzy ponieważ jest brak dostępu i tak są to trzy wodomierze przy alei nr.10 i dwa  przy alei nr.12 . Ci użytkownicy działek jeżeli do czasu plombowania w 2023 roku nie zmienią miejsca dostępu będą płacić RYCZAŁT . Są dwa wodomierze z inną numeracją plomby - również ryczałt ponieważ była ingerencja w licznik bez powiadomienia Zarządu ROD.

 

Te 5 osób 02 listopada 2022 r. mają udostępnić wodomierze do odczytu w godzinach 11,00 - 13,00

Najlepiej skontaktować się z hydraulikiem tel. 600 055 333 .w przeciwnym razie płacą ryczałt tj 3 zł. od m2 działki i tak np. działka 300 m2 płaci 900 zł.

 

na dzień 28 października 2022 roku za energię elektryczną zapłaciło zaledwie 73 osoby . Jest podany nr. telefonu , można dzwonić jak i pisać smsy , jeżeli nie mogę odebrać oddzwaniam . Wysłano ponad 100 esemesów 20 maili i brak chętnych do wpłat . Czy czekacie Państwo na wezwania do zapłaty ? wezwanie obecnie kosztuje 9,80 zł. plus 4,10 zł. jeżeli nie zostanie odebrane. O takie kwoty może być powiększone zadłużenie.

Uwaga  Zarząd prosi o udostępnienie wodomierzy w dniach 30 i 31 października 2022 roku do odczytu .

Brak możliwości odczytu może spowodować że taki działkowiec zapłaci za wodę ryczałt a jest  to 3 zł. od m2 działki .

po spisaniu dopływ wody na ogród  zostanie zamknięty. 

od 3 listopada można dzwonić pod nr.        509 733 424  po kwotę do zapłaty.

 

wszystkie wodomierze z 2017 roku                  do wymiany w 2023 tak że nie ma potrzeby ich zabezpieczania.

 

Zakończył się sezon na ogrodzie .                         Z tego powodu chęć wjazdu na ogród należy zgłaszać minimum na 2 dni wcześniej z dokładną godziną wjazdu .                          Po opadach deszczu nie będzie możliwości wjazdu, pomimo wcześniejszego uzgodnienia.

 

uwaga osoby które zmieniły adres zamieszkania lub telefon winni na piśmie zgłosić taką zmianę .

w przeciwnym wypadku korespondencja nie będzie doręczona a będzie się liczyła jako doręczona .

Z powodu awarii brak jest wody na ogrodzie natomiast wc czynne

zarząd informuje , że już można płacić za energię elektryczną dzwoniąc pod numer 509 733 424 , sms ewentualnie mail 

 

 

 Jeszcze raz zarząd przypomina i uprzedza zdjęcie wodomierza na zimę dopiero po spisaniu wody i zakręceniu na zimę w przeciwnym razie działkowiec zapłaci wg stawki  ryczałtowej tj 3 zł. za m2 działki .

 

Uwaga dotyczy śmieci

od 23 .10.2022 roku nie będzie pojemników plastikowych tj.  na szkło ,papier plastik i komunalne , zaś 25 października jest ostatnim dniem zbierania drzew i krzewów (zielone) . Co pozostanie należy przechować na działce do wiosny , lub wywieść we własnym zakresie do punktów selektywnej zbiórki odpadów w Hryniewiczach lub MPO ul. 42 Pułku Piechoty. W obu przypadkach przyjmują nieodpłatnie .

Dyżur przy kontenerach:

od poniedziałku do piątku w godzinach: 10,00 - 12,00 i 15,00 - 17,00             sobota 11,00 - 16,00   

          niedziela 13,00 - 16,00

Inkasent z elektrowni powiesił ogłoszenia o odczycie liczników .

Ten odczyt dotyczy tylko i wyłącznie działkowców mających podpisaną umowę bezpośrednio z elektrownią .

Ogrodowe zużycie energii elektrycznej będzie odczytane po 10 października . Liczniki są na zewnątrz - nie wchodzimy do altan.

 

Ze względu na coraz częstsze przypadki nieuzasadnionego wjazdu i parkowania na alejkach , Zarząd przypomina o przestrzeganiu regulaminu i o  zakazie parkowania .

Należy rozładować i natychmiast wyjechać.

 

w dniu 09 września 2022 roku o godzinie 21,07 pewien pan zakapturzony i wiedzący że są kamery idąc aleją główną odwrócił głowę tak żeby kamery nie widziały twarzy i chciał wyrzucić śmieci .

Do śmietnika nie trafił ,zostawił za betonowym słupem, również na działce graniczącej z placem przy świetlicy zostawił uszkodzonego konika na biegunach . Chyba wypowiemy rodzinie Umowę dzierżawy działkowej wówczas ta osoba nie będzie miała problemu ze śmieciami

Ciekawe czy u siebie pod blokiem też tak robi ?

Powtórnie przypomnienie  osoby otrzymujące wezwania do zapłaty należy wpłacać kwotę taką jaka jest w wezwaniu żadnych innych nadwyżki będzie Zarząd zwracał pomniejszone o 5,50 zł. tyle kosztuje przelew . 

Łaski nie robicie że opłacacie dopiero na wezwanie . Nikt nikogo nie zmusza do posiadania działki!  

Na Dniu Działkowca zjawiły się dwie rodziny mające nie opłacone działki , nie otrzymały pełnego zestawu -wielce urażeni .

Dla czego mamy ich sponsorować ?? 

 

odsetki za nie terminową wpłatę wynoszą  12,25 %

 

informacja dotycząca otwarcia bramki przy wejściu głównym 

otóż obecnie bramka nie jest zamykana na klucz to umożliwia szybkie wejście dla POLICJI  a złodziei i wandali mamy swoich pod dostatkiem  .tych geriatrycznych jak i młodszych. Obcy przychodzą na zaproszenie ,, swoich" !!!!!!!!!!!!!!!!

Dzień Działkowca planowany jest na drugą sobotę września tj 10 .09.2022 r. 

Rozpoczęcie o h 10,00 tradycyjnie na placu zabaw.

 

Uwaga pseudo producenci jabłek ze względu na wrzucanie do rowu melioracyjnego znaczących nadwyżek tych owoców ,, zmarnuję ale nie podzielę się " najprawdopodobniej będzie to koszt około 300 zł. od działki zlokalizowanej przy rowie na usunięcie tych owoców z rowu .

Ponadto należy mocno przyciąć wszystkie wystające na aleję gałęzie drzew i krzewów oraz rzekomych kwiatów . Tak samo tuje można skrócić o 1/3 bezkarnie wycięcie należy zgłosić do U.M. Wydz. Ochrony Środowiska .

 Uwaga działkowcy mający działki przylegające bezpośrednio do ogrodzenia zewnętrznego ROD począwszy od ul Sokolej ciągnące się do ul. Mickiewicza żywopłot nie może być wyższy niż 2 m . Wszyscy , którzy mają wyższy żywopłot przy ogrodzeniu zewnętrznym mogą mieć problem finansowy oraz mogą być pozbawieni prawa do działki  za nie przestrzeganie Regulaminu ROD PZD. żywopłot od strony wewnętrznej może mieć wysokość 1 m. i nie może przerastać na alejkę tak samo na stronę zewnętrzną ogrodu nie może przerastać, również nie może przerastać do sąsiadów .

Koszenie alejek tam gdzie nie ma po drugiej stronie działek należy kosić całą alejkę , w przeciwnym wypadku Zarząd ROD wynajmie firmę a kosztami obciąży poszczególnych działkowców .

 

Uwaga osoby otrzymujące wezwania do zapłaty należy opłacać całą kwotę do zapłaty wyrażoną na wezwaniu cyfrowo i słownie .Odliczanie odsetek czy kosztów wezwania tylko opóźni rozliczenie zaległe odsetki czy koszty wezwania zapłacicie następnym wezwaniem które kosztuje 9,20 zł i wówczas nie będzie 9,20 tylko 18,40 zł.

UWAGA  aleja 13,11 i 9 na działkach zlokalizowanych przy tych alejkach i z jednej z tych alejek grasują dwie baby nie nazwę ich kobietami złodziejki kradną , niszczą nasadzenia pod nieobecność działkowców odkręcają wodę .Przychodzą przed piątą rano . Działkowcy znają je tylko dla czego przychodzą na skargę a nie chcą zgłosić na piśmie i nie podają dokładnie nr. ich działek. DLA CZEGO CHRONICIE ZŁODZIEJI ???? przecież przy pełnej mobilizacji okradanych można pozbawić ich prawa do działki . Wiadomo ,że złodzieje na tym ogrodzie są bardzo odważni przykład pani na walnym zebraniu , ale przy dobrej chęci można ich się pozbyć. Rozpoczynamy procedurę pozbycia się wandala który wykręcał bezpieczniki to trwa trzeba cierpliwości .Złodziej to jest złodziej nie ważne co kradnie i komu, czy niszczy jak ci co zdewastowali wc  odważni z gałęziami na głowie .

dalszy ciąg opisu wyczynu wandali z niedzieli 24 lipca 2022 r. wrócili o 23,45 po zgubę jeden z nich miał na głowie dwie gałęzie jako maskowanie ponieważ przyszedł i poszedł z gałęziami na głowie ,o zgrozo -  są to dzierżawcy działek tzw działkowcy choć w tym przypadku nazywanie ich działkowcami jest obrazą działkowców . 

No cóż w niedzielę 24 lipca 2022r o 23,26 oświecano latarką  zostały zdewastowane toalety za długo było czysto i schludnie . Wysypana zawartość koszy , połamane klamki . Komu tak bardzo przeszkadza porządek ? , ale chyba uda się rozpoznać ,jeden już powinien pozbyć się działki na tym ogrodzie z alei nr ..... a drugi z alei nr .......

Wywiesimy zdjęcia na tablicy ogłoszeń 

 

Zarząd informuje ,że od 11 lipca z powodu konserwacji sieci energetycznej ROD będą przerwy w dostawie energii elektrycznej do działek . Ponadto informujemy osoby robiące ogrodzenia działek tam gdzie na działce jest skrzynka elektryczna winna być wygrodzona .Musi być bezpośredni dostęp do skrzynki , tam gdzie jest brak dostępu będzie cięta siatka w ogrodzeniu . W bezpośrednim sąsiedztwie skrzynki należy usunąć nasadzenia , które wrastają do skrzynki .

Uwaga użytkownicy działek mający porobione obejścia  uważacie się za bardzo pomysłowych -do czasu .       

Wykrywamy pobory wody poza wodomierzem , takiemu użytkownikowi działki grozi RYCZAŁT a ponadto wypowiedzenie umowy dzierżawy działkowej . Czy warto KRAŚĆ ?

UWAGA  UWAGA !!!!!  zaczynają działać amatorzy cudzej własności  .Podłączają się do wody na innych działkach po przez węże ogrodowe i w ten sposób kradną wodę

.Właściciele przeważnie sporadycznie bywają na działce i dopiero są zaskoczeni wysokim rachunkiem za wodę .

NIE dajmy się okradać .

 

No cóż na dzień 1 lipca 2022 r. 106 działek nie opłaconych 

pomimo , że niektórzy mają kwoty do zapłacenia . od poniedziałku Poczta Polska będzie dostarczała wezwania do zapłaty . Należność zostanie powiększona o koszty przesyłki tj 9,50 zł. 

Opłaty za działkę dopiero jest opłaconych  50% działek !!!!                                                     223 NIEOPLACONE  a jest już 20 czerwiec 

termin do końca czerwca .

Wezwanie do zapłaty kosztuje 9,20zł. Każdy kto nie zapłaci w terminie od 1 lipca otrzyma wezwanie do zapłaty powiększone o 9,20 zł. 

 

w sprawie opłat i nie tylko 509 733 424

 

Zarząd informuje , że od 10 czerwca rozpoczynamy przegląd działek . Wybieramy działkę  najładniejszą i najciekawszą z ciekawymi roślinkami ogólnie nasadzeniami , również będzie sprawdzana sprawność wodomierzy . Aby sprawdzić sprawność wodomierza należy odkręcić kran z wodą i sprawdzić pracę wodomierza(liczy lub nie liczy).

UWAGA UWAGA w sobotę 4

czerwca DZIEŃ DZIECKA na ogrodzie z tego powodu całkowity zakaz wjazdu na ogród nawet dla osób z uprawnieniem .

wszystkie transporty należy przenieść na inny termin.

Bezpieczeństwo dzieci najważniejsze.

 

No cóż aż 17 działek przechodzi na ryczałt i znów będzie problem jak to przecież mam instalację do założenia wodomierz lub założony wodomierz tylko co z tego wodomierz NIE sprawny , liczy lub wcale nawet nie drgnie przy odkręconym kranie .

słyszeliśmy teksty typu ,, to oni tak dokładnie sprawdzają ? lub  to tylko działki po co sprawdzać " itp  a po to sprawdzać żeby nareszcie woda się zbilansowała i każdy zapłacił za siebie a nie żebyśmy sponsorowali ludzi nieuczciwych - złodziei .

Mają wodomierze a na działkach baseny itp a opłata za wodę 15,30 lub 50 zł. twierdzą , że mają beczki tylko wodą z beczki nie napełnią basenu taka jest prawda o niektórych użytkownikach działek  .

 

 

tel. w sprawie opłat za działkę

509 733 424 lub sms ewentualne mail.

 

 

od poniedziałku 16 maja 2022 r. w dni powszednie  śmietnik  czynny do

    10,00 do 12,00 i  15,00 do 19,00 

 

w soboty od 11,00 do 18,00

 

niedziela 13,00 do 16,00 .

 

 

W poniedziałek 09 maja 2022 r .po h 12,00 jeżeli nie będzie padało    będą plombowane wodomierze Zarząd prosi o udostępnienie wodomierzy i kranów w celu sprawdzenia sprawności wodomierza i zaplombowanie . 

Nie zaplombowany wodomierz = ryczałt .

 

Uwaga chodzi o wpłaty za rok 2022 nie należy obliczać samemu i dokonywać takich wpłat ponieważ niektórzy mają niewielkie zadłużenie i nie było wysyłane wezwanie do zapłaty , które obecnie kosztuje 9,20 zł. lub należne odsetki za zwłokę w opłatach . Te wszystkie zaległości są dodane do opłaty za ten rok np działkowiec wpłacił należną kwotę za ten rok , ale nie dodał zaległości za rok 2021 w kwocie 1,64 zł. nie odbiera telefonów . Wysłanie wezwania do zapłaty zaległości  9,20 zł. +1,64 zł. = 10,84 zł. Niestety ale będzie to tyle kosztowało .

Kontakt telefoniczny lub sms    509 733 424 

w sprawie opłat i nie tylko.

 

uwaga  tego jeszcze nie było ukradziono ( wymontowano wodomierz ) na alei nr. 5 , ale nie ma co się dziwić mamy  na ogrodzie udokumentowanych złodziei . Włamać się do skrzynki elektrycznej i ukraść bezpieczniki, lub parę szufli żwiru  czy przywłaszczyć wodomierz dla tych ludzi to bez znaczenia . Po prostu był dla nich potrzebny . Przestańmy chronić złodziei !!!!!

 

 

 

Zarząd dziękuję wszystkim Członkom PZD

z naszego ROD za udział w zebraniu a szczególnie  Osobom  w  Komisjach.

 

 

 

 

Zarząd podjął uchwałę dotyczącą działek na których brak wodomierzy  na dzień 28 kwietnia 2022 r. , otóż na instalację zostanie założona plomba a sama instalacja zostanie zakorkowana .

Użytkownik działki by zamontować wodomierz winien zgłosić się do zarządu oraz opłacić usługę .Koszt 20 zł. (dwadzieścia złotych )

W ten sposób bezpiecznie zostanie włączona woda w dniu 30 kwietnia - sobota . Innego wyjścia nie mamy , od połowy marca prosimy o instalowanie wodomierzy .

 

W dniu dzisiejszym tj poniedziałek 25 kwietnia 2022 r na h 16,00 20% brak wodomierzy , 20 sztuk nie wkręconych i 50 sztuk przeterminowane , rozmrożone lub pobite . Jeżeli do jutra nie zostaną zamontowane to wody na majówkę NIE będzie .. Jak nie którzy twierdzą , że przeterminowane są sprawne to dla czego NIE bilansuje się woda ? są sprawne jak u co niektórych działkowców w poprzednich latach  płacili po 7 zł, 10zł czy 14 zł. ale po wymianie rzekomo sprawnego jesienią trzeba było zapłacić 70 zł. - jest różnica ?

Zarząd informuje że Walne Zebranie Członków PZD z ROD im. Adama Mickiewicza odbędzie się 30 kwietnia pierwszy termin h 10,30  drugi 11,00 . w świetlicy OZP PZD ul. K. Ciołkowskiego 2/5  na terenie ROD ,, Relaks "

 Zarząd prosi o nie zrywanie OGŁOSZEŃ .

już są naliczenia opłat za 2022rok tel. w sprawie opłat 509 733424

 

opłata ogrodowa - 0,70 zł. od m2 działki 

opłata  energetyczna - 3,- zł. od działki podłączonej do                                      ogrodowej sieci energetycznej

opłata wodna  - 10 zł.

za wywóz śmieci - 41,44 zł.

składka  członkowska - 6,- zł. od działki 

 

 

UWAGA  UWAGA 

Zarząd przypomina o zakręceniu zaworów i kranów oraz montażu WODOMIERZY ponieważ chcemy włączyć wodę na ogród . Brak wodomierzy nie pozwala na włączenie wody na ogród .

Wodomierze muszą być sprawne . Stare należy wymienić ponieważ nie będą plombowane.

Użytkowniku działki masz wybór montaż  wodomierza  lub ryczałt 3 zł. od metra kwadratowego działki !!!!!!!!!! 

 

problem z wymianą wodomierzy mają ci użytkownicy działek którzy oszukiwali mówiąc wprost okradali nas przykład z 2021 r. podczas plombowania wykryto , że licznik pracuje jak kran jest lekko odkręcony jak mocniej licznik nie liczy osoba przez kilka lat tak oszukiwała płaciła w granicach 14 zł. W ubiegłym roku wykryto i nakazano wymienić wodomierz jesienią zużycie wody na około 70 zł. i wielkie halo bo trzeba zapłacić za zużytą wodę wg prawidłowo pracującego wodomierza .( osoba była świadoma , że oszukuje ponieważ potwierdziła ,że tak licznik pracował wiedziała o tym) .

Dla tego i w tym roku plombowanie na otwartej wodzie i sprawdzanie wodomierzy . Dosyć sponsorowania ludzi NIEUCZCIWYCH - oszustów .

Pani z alei nr. 2 , która ma warunkowo przydzieloną działkę proszona jest o zabranie wyrzuconego suchego drzewka za ogrodzenie ROD na wysokości działki sąsiadki , w przeciwnym wypadku zostanie pani pozbawiona działki .Są świadkowie .

UWAGA UWAGA

na ogrodzie grasuje fałszywy hydraulik , jakiś pan Marian podający się za hydraulika ogrodowego , który twierdzi jak donoszą działkowcy , że wodomierze są ważne przez 11 lat .NIE dajmy się oszukiwać .

       oszuści a kysz z ogrodu !!!!!!!!!!!!!

 

Otóż ogrodowym hydraulikiem jak i elektrykiem wyłącznie  jest Pan Zbigniew Słyż  tel.48 600 055 333.   

A wodomierze mają ważną legalizację przez 5 (pięć) lat od daty produkcji .

Wszystkie wodomierze z 2016 roku i starsze do wymiany .  

 

Zarząd informuje że włączenie wody na ogród zaplanowane jest na 14 kwietnia prosimy o pozamykanie zaworów wody jak i zakręcenie kranów oraz  zamontowanie wodomierzy .

 

Po włączeniu wody nie należy pobierać wody ewentualnie wodomierz zabezpieczyć przed zimnem .

 

Zarząd prosi o zgłaszanie się po odbiór zawiadomień na walne zebranie członków PZD  sobota od 11,00       poniedziałek od 10,00

w sobotę 9 kwietnia 2022 r. kontenery w godz. 10,00 do 17,00 w niedzielę 13,00 - 16,00 . 

Kontenery na drzewo i krzewy są puste , zarząd prosi o przynoszenie gałęzi drzew i krzewów  .

 

Uwaga z powodu warunków atmosferycznych dostęp do kontenerów chwilowo od środy tj od 6 kwietnia w godzinach 15,00 do 17,00

 

w dniach 17 i 18 kwietnia ŚWIĘTA WIELKANOCNE  dostępu do kontenerów nie będzie .

 

 

kontenery zostaną postawione w poniedziałek

04 kwietnia .

Zasady segregacji jak w poprzednich latach .

Gałęzie drzew i krzewów długość około 70 cm . 

Należy sprawdzić kompostowniki , wybrać ziemie kompostową - zrobić miejsce na organiczne .

W tym roku cena za śmieci 41,44 zł.

Należy aktualizować dane do kontaktu tj adres i telefon !!!!!!!!!!!!!

UWAGA  zaczynamy przygotowania do sezonu w 2022 r.

wszystkie wodomierze które ukończyły 5 lat lub są niesprawne choć całe należy wymienić na nowe ,

krany i zawory pozamykać , żeby nie było problemu przy włączaniu wody na ogród .

Ci co sami demontowali wodomierze sprawdzili czy wiedzą gdzie je położyli .( w ubiegłym roku rodzina musiała w ostatniej chwili kupić nowy ponieważ nie wiedzieli gdzie został schowany stary wodomierz )

Obecna zima sprzyja pracom pielęgnacyjnym w ogrodzie można przycinać lub wycinać  gałęzie jabłoni i nie tylko ( styczeń , luty ) .

Zarząd prosi o wycięcie lub przycięcie wszystkich gałęzi wystających na aleję lub przechodzących

do sąsiada . 

UWAGA znów ożyli wandale  wczesną jesienią zainteresowani byli taczkami obecnie instalacją wodomierzy i wodomierzami . wszystkie przypadki należy zgłaszać na policje nie zadeptywać śladów psy tropiące mogą doprowadzić do sprawców . Również należy zgłosić  do zarządu z tym ,że zarząd nie ma możliwości prowadzenia dochodzenia .

Wiosną prawdopodobnie jako pierwsi będą oferować usługi naprawienia szkody .

Zarząd prosi o nie zamykanie głównej bramki wejściowej na klucz ponieważ dochodzi do dewastacji ogrodzenia .Potencjalni wandale a są to przeważnie nasi działkowcy lub ich przyjaciele mają klucze tylko nie zawsze są w stanie kluczem otworzyć bramkę .

Przykład pan twierdzi że sprawdza dorobiony klucz ponieważ ,, starym " nie mógł otworzyć.

Na pytanie a czy dorabiał ze starego klucza pada opowiedz  tak  tzn że stary jest dobry tylko

z właścicielem klucza było coś nie tak .

AZBEST  BARDZO PILNE 

użytkownicy działek na których jest azbest winni zgłosić nie zależnie czy planują wymianę na 2022 rok czy nie winni zgłosić do zarządu ROD ilość posiadanego azbestu . Na kartce winno być nazwisk ,imię nr. działki i metry kwadratowe azbestu .Kartki wrzucamy do skrzynki na listy wiszącej na drzwiach biura zarządu .

Uwaga  Nowość

jeżeli domek na działce jest w jakiś sposób ogrzewany należy wejść na stronę www.gunb.gov.pl Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego i wypełnić Deklarację dotyczącą źródeł ciepła i źródeł spalania paliw formularz B - budynki i lokale niezamieszkałe .

Taką czynność należy wykonać najpóźniej do końca czerwca 2022 roku . Nie zgłoszenie jest karalne .

Szanowni użytkownicy działek nie chce się wierzyć że to prawda ale jednak tak 12 listopada 2021 roku o godzinie 11,40  wieloletnia działkowiczka zaopatrywała się w kamyki do upiększenia swojej działki niszcząc nawierzchnie alei głównej .

po 15 zamieścimy zdjęcie na tablicy jako dowód że naprawdę  to się dzieje . KRADNĄ w biały dzień i pod okiem kamer . złodzieje tak bardzo są pewni siebie .       

Przecież kamień można kupić w każdym centrum ogrodniczym ! ale po co wydawać pieniądze jak można ukraść , zniszczyć wspólne mienie 

czy aby na pewno ta osoba powinna jeszcze mieć działkę na tym ogrodzie ?

 

Zarząd prosi o niewpłacanie przypadkowych kwot - zaliczek .

Takie postępowanie utrudnia pracę księgowej i zarządowi .

Ponadto przy każdej wpłacie priorytetem jest podanie numeru działki , samo imię i nazwisko nic nie mówi gdy jest kilka osób o tym samym imieniu i nazwisku jako wpłacający ( sponsorzy ). 

                                              DZIĘKUJEMY .

 

W związku ze znacznym ochłodzeniem w nocy należy zabezpieczyć wodomierze przed przymrozkami .

użytkowniku działki zamknij zawór wody a odkręć kran , woda ścieknie .                    Wodomierz będzie bezpieczny .

Uwaga zgodnie z regulaminem  wjazd na ogród tylko w celu przewiezienia ciężkiego ładunku np. budowa  należy wcześniej ustalić termin i godzinę wjazdu samochodu .

Jeżeli padał lub pada deszcz nie ma wjazdu  !!!  

Uwaga działkowcy mający działki przy alejach nie mających działek po drugiej stronie   zgodnie z Regulaminem należy obowiązkowo  kosić całą aleję ! 

w przeciwnym wypadku zarząd może wynająć firmę do koszenia  , ale wówczas kosztami obciąży poszczególnych użytkowników działek . 

niniejszy problem dotyczy  użytkowników działek położonych wzdłuż ul. A. Mickiewicza 

 

zarząd ROD przypomina o paragrafie 42 i 68 Regulaminu ROD PZD ze szczególnym uwzględnieniem kompostowania odpadów pochodzenia organicznego ! 

Jeszcze zdarzają się jednostki nie znające regulaminu .

Regulamin i broszury wydane przez PZD  są  wyłożone przed budynkiem w którym mieści się biuro .

 

 

UWAGA  AZBEST  PILNE 

zarząd prosi o zgłaszanie azbestu na budynkach oraz zdjętego .

Urząd Miasta otrzymał pieniądze na sfinansowanie kosztów utylizacji azbestu dla tego ponawiamy prośbę o zgłaszanie do biura zarządu ile na danej działce jest jeszcze azbestu . Informację z numerem działki i metrami kwadratowymi azbestu  należy wrzucić do skrzynki na listy lub zgłosić telefonicznie  509 733 424 

   

 

W tym ogrodzie obowiązuje Regulamin PZD, Statut PZD  i Ustawa z 13 grudnia 2013 roku a nie regulamin stworzony przez kilka osób na ich  potrzeby .

 

 

nikt nie jest zmuszany do podłączenia się do ogrodowej sieci energetycznej  - można tzw. światło mieć bezpośrednio z elektrowni . 

 

osoby mające problem na działce z kamieniami , można przynosić i zostawiać obok głównej tablicy ogłoszeń przy biurze 

dotyczy segregacji śmieci 

wszelkiego rodzaju gabaryty krzesła , stoły , krzesełeczka całe czy połamane , stoliki i stoliczki, fotele i foteliki , tapczany , tapczaniki  itp               są to gabaryty  !!!!!                                                          Jak wiadomo z terenów nie zamieszkałych nie są odbierane . To wszystko należy wywieść we własnym zakresie do Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów ( PSZO ) w Hryniewiczach lub MPO ul. 42 Pułku Piechoty w Białymstoku .

Tak samo materiał organiczny wszelkiego rodzaju kwiaty  większe i mniejsze winne być położone do kompostownika lub utylizacja we własnym zakresie do punktów w/w tzw. PSZO 

Zarząd informuje , że nie należy się posiłkować pismem , które otrzymała jedna z działkowiczek ponieważ na to pismo złożona została skarga do Pana Prezydenta o błędne informowanie petentów oraz o uporządkowanie strony internetowej w temacie segregacja odpadów a bardziej konkretnie kwalifikacja .

również rozbierane szklarnie , altany lub domki należy wywieść we własnym zakresie .

UWAGA  AZBEST 

Zarząd otrzymał informację z Departamentu Gospodarki Komunalnej  , że są pieniądze na zrefundowanie likwidacji azbestu na  terenie ROD . Prosimy o zgłaszanie do Zarządu tel. 509 733 424 ilości w metrach kwadratowych oraz do DGK                   ul. Kamienna 1 .tel. 858 696 510

Uwaga nowi działkowcy 

na mocy uchwały Krajowej Rady PZD Nr. 2/XXIX/2019 udział w szkoleniu jest obowiązkowy .

należy napisać maila o treści ,,Szkolenie podstawowe " na adres pzdpodlaski@gmail.com  jeżeli jest brak dostępu do internetu wówczas należy  zadzwonić do biura OZP PZD tel. 857 322 258 w celu uzyskania informacji o terminie szkolenia stacjonarnego .

 

Opłaty za użytkowanie działki w 2021 roku 

 

opłata ogrodowa  - 0,59 zł od m2 działki 

opłata wodna  - 10 zł  od działki 

opłata energetyczna  - 5 zł. od działki podłączonej do                                   ogrodowej  sieci energetycznej 

składka członkowska - 6 zł. od działki 

wywóz śmieci -  37,48 zł. od działki za sezon 

woda ryczałt - 3,00 zł. od m2 działki 

 

pozostałe energia elektryczna i woda w/g cen dostawcy 

 

Niektórzy już pytają kiedy włączymy wodę .

 

zarząd prosi o przegląd stanu wodomierzy po zimie . ewentualną wymianę i montowanie zdjętych na zimę wodomierzy .                                                     Około 10 kwietnia rozpoczniemy plombowanie i jak będą wszystkie zamontowane wówczas włączymy wodę .

PRACUJEMY  ZDALNIE .

 

Kontakt tylko telefoniczny - jeżeli zachodzi konieczność umawiamy się na konkretne godziny 

509 733 424 .

 

opłaty za działkę będą wiadome od 6 kwietnia .

Zarząd bardzo prosi o wpłacanie dokładnie wyliczonych kwot . Żadnych nadwyżek i braków lub samowolnie rozkładania na raty . To wszystko dezorganizuje prace księgowej . 

system elektroniczny - usprawnia ale ma ,, swoje " wymagania .

 

 opłaty bez zmian .

Nie będzie budowy wc od ul. Strusiej z powodu braku miejsca na taką budowę . 

sprawa bardzo pilna  AZBEST 

Zarząd prosi o pilne zgłaszanie ile jeszcze i na jakiej działce jest azbestu . Miasto a dokładniej Urząd Marszałkowski dofinansowuje zdejmowanie azbestu z altan na terenie ROD .

Prosimy o wkładanie informacji z numerem działki telefonem właściciela i metrami kwadratowymi azbestu do skrzynki na listy lub telefonicznie nr. 509 733 424 - bardzo pilne 

UWAGA 

wjazd na ogród w celu przewiezienia ciężkiego ładunku należy uzgodnić co najmniej na 1 dzień przed wjazdem ,     509 733 424  

ponownie wraca sprawa odpadów organicznych , które winne być kompostowane otóż zarząd informuje , że wszystkie odpady organiczne winne być kompostowane a jeżeli komuś to nie odpowiada może zamówić kontener we własnym zakresie lub wywieść do punktu gdzie są nieodpłatnie zbierane odpady są to Hryniewicze i MPO ul. 42 Pułku Piechoty .

Działkowcy , którzy przestrzegają Regulaminu ROD PZD stowarzyszenie ogrodowe nie będą ponosić dodatkowych kosztów ze względu na to , że komuś się nie chce uruchomić kompostownika lub  pryzmy kompostowej . 

Na każdym walnym zebraniu mówi się o przycinaniu drzew owocowych i znów jest nadprodukcja owoców a wystarczy o nie właściwie zadbać i nie będzie problemu . 

nareszcie śmieci są rozliczane tak jak woda ile kto zużyje tyle płaci . Jeżeli ktoś nie chce mieć kompostownika zamawia sobie kontener i płaci za niego ( ile wyprodukuje zbędnych odpadów  tyle zapłaci ) .  

 

wjazd na ogród w celu przewiezienia ciężkiego ładunku ( budowa , sprzątanie ) po uprzednim zgłoszeniu minimum 1 dzień naprzód  tel. 509 733 424 

 

rękawiczki , maseczki wrzucamy do kontenera na odpady zmieszane !!!!!!!!!!!  a nie gdzie popadnie 

Szanowni działkowcy zarząd przypomina , że na ogrodzie obowiązuje Regulamin ROD PZD stowarzyszenie ogrodowe , jeżeli ktoś go ignoruje powinien się zastanowić czy aby na pewno chce być wśród członków PZD  na tym ogrodzie .                              paragraf 42 KOMPOSTOWNIK 

1. Działka musi być wyposażona w kompostownik 

2. Kompostownik oraz zamknięty pojemnik z nawozami płynnymi należy .................

3. Działkowiec ma obowiązek kompostować odpady pochodzenia organicznego , a w szczególności pochodzące z działki części roślin  

 

 

 

Uwaga !!!!!!!!!!!!

użytkownicy działek z plastikowymi wodomierzami tzw rozbieralnymi  proszeni są o wymianę na metalowe lub plastikowe ale termozgrzewalne .

ponieważ nie będą plombowane !!!!!!!!!!!!                                                (niestety  niektórzy pobierają wodę  poza licznikiem)

Zarząd poleca wyspecjalizowaną firmę w robieniu porządków na działkach Panowie posprzątają , przekopią grządki , przytną drzewa , wyremontują altanę itp . tel. 696 070 488 lub  500 424 400 

 

UWAGA dłużnicy !!!!!!!!!!!  otrzymaliście wezwania do zapłaty z kwotą zadłużenia i dodane koszty przesyłki . Należy opłacić całość wezwania . Nie pomniejszać o koszty przesyłki , ponieważ to działkowiec ponosi koszty wezwania .

par.20 ust.2 Regulaminu PZD stowarzyszenie ogrodowe 

Uwaga     jeżeli widzisz na terenie ogrodu osobę zachowującą się dziwnie  ( nerwowo )                  dzwoń na 112 ponieważ to może być potencjalny złodziej          ( włamywacz do Twojej altany  )  ponadto należy zabrać z altan sprzęt elektroniczny i nie tylko . Wszystko to co może być przydatne dla złodzieja .

Szkoda że tak mało osób zainteresowało się spotkaniem z DZIELNICOWYM  . 

 

Zarząd ma zaszczyt poinformować że  na terenie naszego ROD    w dniu 31 sierpnia 2019 r. odbyły się OKRĘGOWE  DNI  DZIAŁKOWCA       na które przybyli zaproszeni przez OZP PZD  Goście z całego Okręgu oraz Władze Miasta i Województwa . 

nasz ogród zajął drugie miejsce w konkursie ogłoszonym przez OZP PZD ,, Ogród 2019 r." oraz pierwsze w kategorii ,,Z segregacji RODzą się korzyści "  ogłoszonym przez Spółkę LECH 

Szanowni działkowcy 

ponieważ w dniu 2 maja 2019 r. w czasie dyżuru udaremniono kradzież z tego też powodu nie będzie otwarta brama . Wszystkie wjazdy na teren ROD będą kontrolowane .

wjazd należy zgłosić Gospodarzowi i musi być właściciel działki tak samo wyjazd właściciel odprowadza samochód do bramy .

Zarząd przypomina że to właściciel odpowiada za osoby obce przebywające na działce za jego zgodą .

Zgodnie z Regulaminem właściciel może być pozbawiony prawa do działki .

Osoby robiące remont na działce winni we własnym zakresie wywieść wszystkie odpady poremontowe .

 

 

                                          całkowity zakaz parkowania na terenie ROD należy rozładować samochód i natychmiast wyjechać .!!!!!! - ogród to nie parking 

 

 opłaty obowiązujące w 2019 roku 

 

opłata ogrodowa - 0,59 zł. od m2 działki

opłata energetyczna - 5 zł. od działki 

opłata wodna          - 10 zł. od działki 

woda ryczałt  -    3 zł. od m2 działki

opłata członkowska -  6 zł. od działki

wywóz śmieci          -  26 zł od działki ( w 2020 r. 37,48 zł. )

 

wszystkie w/w opłaty należy uiścić do 30 czerwca 2019 r.

 

 

 opłata za powtórne włączenie energii elektrycznej na działkę              z powodu nie opłacenia w terminie - 30 zł.

 

 

 

użytkownicy działek poszukujący transportu  ( przewiezienia jakiegoś ładunku np ziemi czy mebli ) samochód nieduży a pakowny   tel. 724 470 983  -    sprawdzony .

osoby chcące zaopatrzyć się w obornik , korę , ziemie ogrodniczą oraz ziemię z obornikiem mogą dzwonić pod nr. 602 684 979 wszystko jest pakowane w worki   50 l.      Pan dowozi na działkę . 

 

 

Uwaga

działkowcy robiący ogrodzenie !!

 

ogrodzenie działki nie może zajmować alei .                          Ogrodzenie  należy postawić przed krawężnikiem , a nie za . krawężników nie należy usuwać ponieważ jest to trwałe oznakowanie granic działki .!!!

 

 

 

 

 

Uwaga od 17 czerwca 2017 r. zmieniają się zasady wycinki drzew zobacz zakładka ,,porady ogrodnicze " 

 

 

 

 

Rachunki należy opłacać w terminie wówczas nie będzie dodatkowych kosztów.

Porady prawne w OZ Podlaskim

telefoniczne w każdą środę w godzinach         od 9 do 11

oraz meilowo  pod adresem   poradyprawne@pzdpodlaski.pl.

Rozpoczęła się przebudowa  ul CIOŁKOWSKIEGO rozebrane zostało nasze ogrodzenie  zlikwidowano pierwszy rząd  działek