Halo halo coś jest nie tak 

prawie na wszystkie działki ktoś przychodzi przebywa dłużej lub krócej - dla czego nie są wkręcane wodomierze wykręcone na zimę ?                                             Czy mamy wszyscy przejść na ryczałt ? 

Zarząd rozumie problem epidemii nie rozumiemy braku   odpowiedzialności np umycia rąk w czystej wodzie a nie tej z rowu czy beczki , dzieci biegających po alejach zamiast po swojej działce . Również nie należy korzystać z placu zabaw . Ktoś powie zagrodzić , przykro nic to nie da np. ostatnio tatuś z małym dzieckiem w wieku około 3-4 lat sam przekroczył taśmę kładąc odpady , które zostały mu zwrócone z nakazem na kompostowanie a dziecko sobie chodziło po świeżo wylanym cemencie .            Jak wszyscy wiedzą plac jest ogrodzony podwójnie  taśmą no i co z tego ?       

         

Mamy już zaktualizowane dane do opłaty             za 2020 rok tj odliczone nadwyżki i dodane zadłużenia

do tych działkowców do których posiadamy aktualne nr. telefonów będziemy dzwonić .

Pozostali są proszeni o wykonanie takiego telefonu do nas i tak 509 733 424 lub 512 638 792

 

Szanowni Działkowcy ponieważ Walne Zebranie zostało odwołane decyzją Krajowego Zarządu PZD z powodu koronowirusa będziemy się z Państwem komunikować pisząc informacje na stronie jak i na tablicach ogłoszeń 

Wiemy , że czytanie to nie to samo co wysłuchanie na żywo . Do przeczytania trzeba więcej wysiłku i cierpliwości .

I tak Zarząd informuje , że za wywóz śmieci z naszego ROD wszyscy zapłacimy po 37,48 zł. za sezon . Ale do kontenera na zielone należy wkładać tylko i wyłącznie pocięte drzewa i krzewy na kawałki o długości nie większej niż 70 cm. To znacznie zwiększy pojemność kontenera . Będą stały jednocześnie 2 kontenery i będą wywożone co 2 tygodnie . Wszystkie kłącza i drobne gałązki składamy na kompostownik lub pryzmę kompostową . Żadnej trawy , kłączy , ziemi itp nie wynosimy do kontenera , jak również przedmiotów wielkogabarytowych czy z rozbiórki . Wszystkie przedmioty z rozbiórki czy wymiany wyposażenia stare krzesła , wersalki itp wywozimy we własnym zakresie nieodpłatnie na wysypisko w Hryniewiczach lub do MPO ul. 42 Pułku Piechoty lub należy zmówić kontener . Decyzja należy do działkowca .Obecnie przy takim wynoszeniu odpadów jak w poprzednich latach koszt wyniósł by około 200 zł. , dla jednych to nie wiele ale dla wielu to ogromny wydatek w dodatku bezzasadny . Zgodnie z Regulaminem ROD PZD stowarzyszenie ogrodowe &42 pkt.1,2 i 3 , kompostownik lub pryzma kompostowa są obowiązkowe na każdej działce i należy je mieć i korzystać .Ziemia kompostowa jest znacznie lepsze od tej sklepowej . Bądźmy odpowiedzialni dbajmy o nasz ogród . Korzystajmy z pojemników na odpady właściwie - segregujmy , ponieważ najniższa kara to 25 000,- zł. , zwracajmy uwagę jeżeli wynoszą całe długie gałęzie lub nie właściwie segregują . To są pieniądze nas wszystkich  - za nie właściwą segregację zapłacimy My wszyscy .                   Wszystkie odpady , które przezimowały stojąc             w workach należy wysypać na kompostownik .              W przyszłym roku mamy wspaniałą ziemię kompostową lub przekopując grządki wsypywać i zakopywać - jako nawóz .

UWAGA  UWAGA  !!!!!!!

Z powodu PANDEMII odwołane jest walne zebranie członków PZD  zaplanowane                      na 21 marca 2020 r. 

 

 

decyzją Krajowego Zarządu PZD opłaty za działkę  w/g ustaleń z 2019 roku                               w przypadku naszego ROD plus 11,48 zł .         ( o taką kwotę wzrasta opłata za wywóz śmieci w naszym ROD )  i wynosi  37,48 zł. 

 

życie toczy się dalej   robimy przygotowania do włączenia wody na ogród , dlatego prosimy  o instalowanie  ( wkręcenie )wodomierzy   do 21 marca  a ci co nie mają w ogóle zainstalowanych wodomierzy  o szybkie ich instalowanie po uprzednio skontaktowaniu się z członkiem zarządu gdzie ma być umieszczone takowe urządzenie .

kontakt z zarządem  tylko  e-mail 

 

 

uwaga   osoby budujące lub rozbudowujące altany aby uniknąć dużego problemu należy zgłosić do biura zarządu na piśmie usytuowanie budowy i jej wielkość .

- jest nakaz rozbiórki niezgodnej z regulaminem ROD PZD 

 

 

dzierżawcy działek bez wodomierzy zarząd prosi o zamontowanie wodomierzy w marcu ponieważ od 1 kwietnia chcemy włączyć wodę na ogród .                                                                                                            Po włączeniu wody na ogród nie będzie możliwości przyjęcia nowego wodomierza .

Uwaga !!!!!!!!!!!!

użytkownicy działek z plastikowymi wodomierzami tzw rozbieralnymi  proszeni są o wymianę na metalowe lub plastikowe ale termozgrzewalne .

ponieważ nie będą plombowane !!!!!!!!!!!!                                                (niestety  niektórzy pobierają wodę  poza licznikiem)

Zarząd poleca wyspecjalizowaną firmę w robieniu porządków na działkach Panowie posprzątają , przekopią grządki , przytną drzewa , wyremontują altanę itp . tel. 696 070 488 lub  500 424 400 

 

Zarząd informuje , że z powodu konserwacji ogrodowej sieci elektrycznej w miesiącu marcu przeważnie w dni bezdeszczowe będą przerwy              w dostawie energii elektrycznej .                                      Za utrudnienia przepraszamy 

nr. telefonu dla osób chcących wjechać na teren ogrodu   784 040 0007

UWAGA !!!!!!!!!!!!!

Zarząd przestrzega przed nieodbieraniem korespondencji .

nieodebranie listu to koszt 11,80 zł. a przesyłka liczy się jako dostarczona .

Również przypominamy o aktualizacji adresów . To na działkowcu spoczywa obowiązek aktualizacja adresu ( jeżeli przesyłka wróci z powodu nie właściwego adresu zostaje dołączona do akt jako doręczona ) .

Walne Zebranie ROD Adama Mickiewicza 21 marca 2020 r.

pierwszy termin  - h 10,30 

drugi termin       -  h  11,00 

tradycyjnie w świetlicy OZP  PZD  na terenie ROD  Relaks

UWAGA dłużnicy !!!!!!!!!!!  otrzymaliście wezwania do zapłaty z kwotą zadłużenia i dodane koszty przesyłki . Należy opłacić całość wezwania . Nie pomniejszać o koszty przesyłki , ponieważ to działkowiec ponosi koszty wezwania .

par.20 ust.2 Regulaminu PZD stowarzyszenie ogrodowe 

Uwaga osoby zalegające z opłatami za zużytą energię elektryczną i wodę jest Was 70 ( troszeczkę  dużo ).                                                                                                                            Do tych co mamy aktualne nr. telefonów dzwonimy i nie po to , żeby pogadać tylko po to żebyście uregulowali zadłużenie . 

Obecnie wysyłamy wezwania do zapłaty . Koszt takiego wezwania to 8,50 zł , a nie odebranie to dopłata 3,30 zł. łącznie11,80 zł.

Należy uiścić kwotę łączną widniejącą na wezwaniu .                                                                       Nie należy zaokrąglać ( tj zmniejszać lub zwiększać ) . !!!!!!!!!!!

Uwaga dzierżawcy działek jeszcze bez wodomierzy  !!!!!!!!!!!!!

dokąd ziemia nie jest zamarznięta należy montować instalacje służącą do zainstalowania wiosną wodomierza .

Dzierżawcy uporczywie uchylający się od zainstalowania wodomierza będą pozbawiani członkostwa w PZD .

Uwaga zmiana godzin pracy zarządu  

     

 

   

  w marcu    13 i 14 marca od h 10,- do 13,-

                       

   

 

zapraszamy po odbiór kalendarzy na 2020 r. 

 

za zużytą energię elektryczną , wodę jak i działkę można płacić kartą płatniczą  - gotówki  nie przyjmujemy 

Zarząd jeszcze raz przypomina w środę 30 października zabierane są wszystkie kontenery na odpady  jak i na zielone z chwilą odjechania kontenerów wszystkie odpady należy przechować na działce lub wywieść we własnym zakresie na wysypiska śmieci do Hryniewicz lub do MPO ul. 42 Pułku Piechoty .

UWAGA             z dniem 30 października 2019 r. kończy się sezon zbierania wszelkich odpadów w tym zielonego .

kontenery zostaną zabrane a odpady należy przechować na działce do wiosny 2020 roku , ewentualnie nieodpłatnie wywieść we własnym zakresie na wysypisko do Hryniewicz  lub do MPO ul. 42 Pułku Piechoty  z tym , że MPO nie przyjmuje odpadów betonowych 

 

Uwaga     jeżeli widzisz na terenie ogrodu osobę zachowującą się dziwnie  ( nerwowo )                  dzwoń na 112 ponieważ to może być potencjalny złodziej          ( włamywacz do Twojej altany  )  ponadto należy zabrać z altan sprzęt elektroniczny i nie tylko . Wszystko to co może być przydatne dla złodzieja .

Szkoda że tak mało osób zainteresowało się spotkaniem z DZIELNICOWYM  . 

 

UWAGA UWAGA

18 września  (środa ) około  h 11,00 dostawa ekologicznego nawozu  - jest to nagroda za I miejsce w konkursie  

 

                   ,, z segregacji RODzą się korzyści "

 

zarząd prosi o rozsądek to nie jest zwykła ziemia to nawóz .

 

 

ZACZYNAMY WYSYŁAĆ WEZWANIA DO ZAPŁATY za użytkowanie działki -  będzie ich 50 .Tylu mamy dłużników .

zarząd przypomina o dalszym obowiązku segregacji odpadów . Od 6 września 2019 r. weszła w życie nowa ustawa dotycząca opłat za wywóz śmieci   za brak segregacji czterokrotny wzrost opłat odpady zielone mają być pocięte i związane ponieważ wyrzucanie całych długich gałęzi blokuje pojemnik. Zatrudnianie członków rodziny do wyrzucania śmieci nie właściwie posegregowanych nie zawsze skutkuje . Rozpoznajemy !!!!!!!!!!!

Nie bądźmy obojętni zwracajmy uwagę - ponieważ to My wszyscy zapłacimy za ignorancję kilku osób, ponieważ większość segreguje prawidłowo .

 

Zarząd ma zaszczyt poinformować że  na terenie naszego ROD    w dniu 31 sierpnia 2019 r. odbyły się OKRĘGOWE  DNI  DZIAŁKOWCA       na które przybyli zaproszeni przez OZP PZD  Goście z całego Okręgu oraz Władze Miasta i Województwa . 

nasz ogród zajął drugie miejsce w konkursie ogłoszonym przez OZP PZD ,, Ogród 2019 r." oraz pierwsze w kategorii ,,Z segregacji RODzą się korzyści "  ogłoszonym przez Spółkę LECH 

Szanowni Działkowcy Zarząd postanowił przystąpić do programu                                    ,,POLSKA  BEZGOTÓWKOWA "

                   jesteśmy w posiadaniu czytnika kart płatniczych .                                         Więc bez problemu można na naszym ogrodzie zapłacić kartą za użytkowanie działki , zużytą energię elektryczną czy wodę .

Fizycznie pieniędzy nie przyjmujemy , ale można płacić kartą tak jak w sklepie za zakupy , z tym że jeżeli zechcecie Państwo mieć potwierdzenie to należy podać e-maila .                                           Na e-maila przychodzi potwierdzenie , ale również będzie potwierdzenie na wyciągu bankowym tak jak płacimy za zakupy w sklepie .

 

UWAGA    AZBEST

użytkownicy działek na , których jest jeszcze azbest winni zgłosić się do Urzędu Miasta Wydział Ochrony Środowiska ul. Bitwy Białostockiej 2 w celu usunięcia azbestu z działki z dofinansowaniem przez UM

Szanowni działkowcy 

ponieważ w dniu 2 maja 2019 r. w czasie dyżuru udaremniono kradzież z tego też powodu nie będzie otwarta brama . Wszystkie wjazdy na teren ROD będą kontrolowane .

wjazd należy zgłosić Gospodarzowi i musi być właściciel działki tak samo wyjazd właściciel odprowadza samochód do bramy .

Zarząd przypomina że to właściciel odpowiada za osoby obce przebywające na działce za jego zgodą .

Zgodnie z Regulaminem właściciel może być pozbawiony prawa do działki .

Osoby robiące remont na działce winni we własnym zakresie wywieść wszystkie odpady poremontowe .

 

 

Przystępujemy do konkursu organizowanego przez SP LECH  nagrodą jest nawóz ekologiczny 

warunek prawidłowa segregacja odpadów.                                    Należy czytać etykiety na pojemnikach i zgodnie             z napisami ich używać .                                         Udowodnijmy sobie i innym , że potrafimy zrobić coś wspólnie dla naszego dobra (nawóz )                  i dla ŚRODOWISKA .

to wszystko zależy tylko od Nas Działkowców          od nikogo więcej  .

 

Również zgłaszamy ogród do konkursu ogłoszonego przez  OZP PZD  

 

 

                                          całkowity zakaz parkowania na terenie ROD należy rozładować samochód i natychmiast wyjechać .!!!!!! - ogród to nie parking 

 

 opłaty obowiązujące w 2019 roku 

 

opłata ogrodowa - 0,59 zł. od m2 działki

opłata energetyczna - 5 zł. od działki 

opłata wodna          - 10 zł. od działki 

woda ryczałt  -    3 zł. od m2 działki

opłata członkowska -  6 zł. od działki

wywóz śmieci          -  26 zł od działki 

 

wszystkie w/w opłaty należy uiścić do 30 czerwca 2019 r.

 

 

 opłata za powtórne włączenie energii elektrycznej na działkę              z powodu nie opłacenia w terminie - 30 zł.

 

 

 

użytkownicy działek poszukujący transportu  ( przewiezienia jakiegoś ładunku np ziemi czy mebli ) samochód nieduży a pakowny   tel. 724 470 983  -    sprawdzony .

osoby chcące zaopatrzyć się w obornik , korę , ziemie ogrodniczą oraz ziemię z obornikiem mogą dzwonić pod nr. 602 684 979 wszystko jest pakowane w worki   50 l.      Pan dowozi na działkę . 

 

 

Uwaga

działkowcy robiący ogrodzenie !!

 

ogrodzenie działki nie może zajmować alei .                          Ogrodzenie  należy postawić przed krawężnikiem , a nie za . krawężników nie należy usuwać ponieważ jest to trwałe oznakowanie granic działki .!!!

 

 

 

Szanowni działkowcy część z nas ignoruje segregację śmieci z działek jest wyrzucana ziemia jako zielone .

Do pojemnika na odpady komunalne  wrzucane są odpady zielone , szkło , deski itp   czy koniecznie chcemy podwyżki opłat za wywóz śmieci z 26 zł. na  56 zł.

 

60 % odpadów zielonych powinno znaleźć się na kompostowniku .                                                    Sami bardzo staramy się o podwyższenie opłat za wywóz śmieci

 

 

 

Uwaga od 17 czerwca 2017 r. zmieniają się zasady wycinki drzew zobacz zakładka ,,porady ogrodnicze " 

 

 

 

 

Rachunki należy opłacać w terminie wówczas nie będzie dodatkowych kosztów.

Porady prawne w OZ Podlaskim

telefoniczne w każdą środę w godzinach         od 9 do 11

oraz meilowo  pod adresem   poradyprawne@pzdpodlaski.pl.

Rozpoczęła się przebudowa  ul CIOŁKOWSKIEGO rozebrane zostało nasze ogrodzenie  zlikwidowano pierwszy rząd  działek 

 

UWAGA  AZBEST

osoby zainteresowane usunięciem azbestu z działki jeżeli mają zdjęty z dachu proszeni są o pobranie druków w biurze zarządu. Natomiast jeżeli azbest nadal jest na dachu , a działkowicz jest zainteresowany jego usunięciem proszę zgłosić się do do Urzędu Miejskiego ul. Słonimska 1. Departament Architektury w celu wypełnienia zgłoszenia . odbiór bezpłatny